Účinná ochrana (nielen) pred chrípkou a nádchou

chripkaBlíži sa sezóna zvýšeného výskytu chrípkových ochorení. Je to zároveň sezóna, keď sa na nás z televízií, novín, časopisov a letákov budú hrnúť emocionálne nastavené výzvy dať sa zaočkovať. Ako inokedy, budú citovať naslovovzatých a úplne nezávislých 🙂 odborníkov, šíriacich blud, že očkovanie je tá najlepšia obrana proti chrípke.

Poznámka: Tento článok opakovane zverejňujeme každý rok, keďže sa naň často odvolávate ako na jeden z tých, ktoré najviac prispeli k zlepšeniu vášho zdravia.

Mnohým však nie je neznáme, že vakcíny nie sú ani zďaleka tou najúčinnejšou prevenciou a už vôbec nie liečbou chrípky a ešte menej akútnej nádchy.

Už v roku 2005 NBC a the Associated Press (http://msnbc.msn.com/id/9438511/) napísali, že

“analýza výskumných prác za posledných 40 rokov dospela k záveru, že vakcíny nie su tak účinné, ako sa doposiaľ predpokladalo. Aj keď zdravotnícke authority chrípkovú vakcínu stále odporúčajú, očkovanie neznižuje riziko chrípky ani riziko úmrti na ňu…”

Ani začiatok roka 2016 nebol pre chrípkovú vakcínu úspešný. Jej účinnosť sa priblížila NULE. Nehovoriac o rizikách, vyplývajúcich najmä z kontaminantov vo vakcínach.

Ako sa teda chrániť proti chrípke a iným zápalovým ochoreniam?

Ako sa teda vyhnúť očkovaniam a zároveň nebyť postihnutý chrípkou? Nedôverujte bezpodmienečne až slepo zdravotníckemu systému a účelovej propagande, ktorá sa tvári, že ma skutočný záujem o vaše zdravie. Nemá! Vezmite teda zdravie do vlastných rúk a starajte sa o seba.

Ak ste niekto, kto nie je na chrípku náchylný, nie je na očkovanie najmenší dôvod, keďže vakcína vám pravdepodobne spôsobí viac škody ako osohu a môže aj samotné ochorenie vyvolať. Prinajmenšom môže vyvolať reakciu imunity, ktorá spôsobí viac či menej akútnu nádchu alebo iný zápal.

Ak vás ochorenie trápi každoročne, alebo dokonca ešte častejšie, je rozumnejšie nastaviť imunitný systém tak, aby dokázal s  občasnými chrípkovými vírusmi bojovať. Oslabovať imunitný systém toxickými očkovacími látkami ešte viac určite nemožno považovať za rozumnú možnosť.

Keďže znovunaštartovanie imunity je komplexným procesom,  neočakávajte, že sa zbavíte problémov behom jedného dňa. To, čo sa roky zanedbávalo, treba teraz strategicky, pomaly, ale isto napraviť.

Na prvom mieste stojí, akože ináč, životný štýl, so zdravou stravou, pravidelným pohybom a adekvátnym pitným režimom na čele. Za zdravú stravu možno na jednej strane považovať dostatok ovocia, surovej zeleniny, vlákniny, rastlinných bielkovín a primeraného množstva uhľohydrátov a na druhej strane obmädzenie živočíšnych bielkovín a tukov, výrobkov z bielej múky a úplne vyhýbanie sa kravskému mlieku, taveným syrom, červenému mäsu a smaženým jedlám a predovšetkým cukrom, ktoré imunitu oslabuju najviac.

Za adekvátny pitný režim sa z pohľadu výživovej mediciný pokladá 1,5 až 2 litrov čistej, nesýtenej vody denne. Celkove množstvo zavísí od prijmu ovocia a zeleniny. Úžitok môžete mať aj zo zelených čajov, kyslého biomlieka a bielych jogurtov, kyslej kapusty a iných fermentovaných potravín, ktoré by mali byť v dennom jedálničku – tak, ako to bolo u naších predkov.

Hýbte sa! Nehovorí sa zbytočne, že „pohybom ku zdraviu“. Mnohí si žiaľ nedoprajú ani pol hodiny pohybu denne a namiesto toho sa šikovne hýbu smerom do ordinácie, pre vakcínu. Pamätajte na slova Dr Warburga, že „patologické procesy nevznikajú tam, kde je dostatok kyslíka“. Platí to teda nielen pre chrípku.

Prečitajte si informácie o vitamíne C, obzvlášť o celoživotnej práci Dr. Línusa Paulinga, ktorý ziskal Nobelovú cenu, a, okrém iného zistil, že aj zdravý človek potrebuje pre udržanie optimálneho zdravia prijať 3000 mg vitamínu C denne.

Pri prvých príznakoch chrípky, alebo iného podobného ochorenia, ortomolekulárna medicína odporúča prijímať až 1000 mg vitamínu C každé 2 hodiny, a to až do úplného zotavenia. Nezabudnite, pite dostatok vody!

Rodičia nám často píšu, či deťom nehrozí bez podania antipyretík nehrozi febrilné kŕče. Adekvátny pitný režim, podávanie vitaminu C a iých vitamínov v adekvátnych dávkach zabraňujú vzniku takéhoto stavu. Za roky nášho pôsobenia nebolo dieťaťa, ktoré bolo počas podávania vitamínu C postihnuté krčovou horúčkou aj napriek tomu, že mu neboli podane lieky na jej zníženie.

Druhým najdoležitejším vitamínom pri prevencii chrípky a rspiračných ochorení je vitamín D. O tomto sme úž písali vo vačšom rozsahu a z hľadiska dostupnosti vedeckých dôkazov je na tom omnoho lepšie (ale určite nie preto, žeby bol vitamín C menej účinný. Dôvody sú skôr ekonomicko-politické).

V randomizovanej klinickej štúdii z r. 2010 denné podávanie 1200 IU vitamin D deťom  významne zvýšilo ochranu voči chrípke. Navyše, dopĺňanie probiotík je účinná cesta ako znížiť vysoké teploty a iné pridružené symptómy. Vitamín C, propolis a Echinacea taktiež znížili frekvenciu výskytu respiračných ochorení u detí.

Mitsuyoshi Urashima et. al., “Randomized trial of vitamin D supplementation to prevent seasonal influenza A in schoolchildren,” American Journal of Clinical Nutrition, 2010, pp. 1255-1260.

Okrem vitamínu C a D part9 do imunitnej trojky, ktorý taktiež značne vplyva na reguláciu imunitného systému.

Jednoduchý a účinný základný protokol na posilnenie imunity

Nasledujúce riadky sú priamou odpoveďou na najčastejšiu otázku, ktorú v emailoch dostávame. Na základe dlhodobých skúseností (v roku 2017 budeme oslavovať 10 rokov nášho pôsobenia) a vynikajúceho ohlasu Kampaň za pravdu v medicíne odporúča nasledujúci základný (úplné minimum) protokol na prevenciu chrípky a respiračncých ochoreni, ako aj základné posilnenie celkovej imunity a zdravia:

  1. Adekvátny pitný režim

  2. Čo najprirodzeneišia (viac surová ako varená) strava, bez cukrov a bielej múky, s dôrazom na pravidelný prísunom fermentovaných potravín

  3. Vylúčiť alkohol a cigarety

  4. Adekvátny pohyb, pobyt na slnku, oddych, relax, pozitívne myslenie

  5. Vitamín C  – minimum 3000 mg, ideálne 5000 mg denne

  6. Vitamín D – minimum 5000 IU denne – najmä mimo letných mesiacov*

  7. Zinok s meďou – 30 mg denne

*S vitamínom D sa odporúča uživať vitamín K2 a magnézium


Vitamíny adekvátnej potencie a kvality nájdete TUTO.


 

Opakujeme, horeuvedené dávky, predovšetkým vitamínu C a D, sú veľmi dôležité a úplne minimálne, vrámci prevencie, pre optimálne zdravého človeka s relatívne zdravým životným štýlom.

Ak sa po svedomitom nasledovaní horeuvedených informácii vaša imunita nenapraví (chrípky a iné podobné choroby nevymiznú, alebo aspoň nebudú pomaly ustupovať na intenzite a frekvencii), odporúča sa dopĺňať aj iné nesyntetické vitamíny, minerály, antioxidanty, enzýmy, doplnky s antibakteriálnym účinkom a pod. Odporúča sa tiež celková detoxikácia s očistou tráviacej sústavy, najmä čriev a ich podpora potentnými probiotikami – čé má zároveň priamy vplyv na imunitu. V prípade záujmu o individuílnejší a komplexnejší protokol nám neváhajte napísať TUTO.

Toto je rozumný a dlhodobý, ale efektívny postup na prevenciu proti chrípke a respiračným ochoreniam. Svedčia o tom naše dlhodobé skúsenosti ale predovšetkým ohlasy mnohých čitateľov. Zdá sa vám to ťažké? Urobíte však pre svoje zdravie omnoho viac, ako vtedy, ak si len pohodlne dáte do seba vstreknúť neúčinnú a skôr škodlivú syntetickú látku.

Damián

Kampaň za pravdu v medicíne

Iné články:

Lacná, účinná a VEDECKY dokázaná prevencia proti chrípke a podobným infekciám

logo_500

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 281 ďalším odberateľom

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s