Padla kosa na kameň! Časť 4. – ‘Demokrat’ Ján Benčík a jeho kumpáni

Na začiatok chcem dať opakovane a v krátkosti na pravú mieru blud o spojení mňa (a iných z Vedomca) a Vedomca s Bádateľom. Fakt je taký, že, ako sme to svojho času uviedli na Vedomcovi, od Bádateľa sme sa oddelili 5. Februára 2015 po istých zmenách, ktoré urobil, a tiež kvôli kvalite článkov a počte reklám, ktoré sa na stránke objavili (a stále objavujú) a jasne sa od neho z týchto aj iných dôvodov dištancujeme.

Denníku N (a ani iným lovcom), ktorý čiste z alibistického dôvodu pod Benčíkovým blogom píše Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom”,  vôbec nevadí jeho absurdná neobjektivita, keďže ani mňa, ani nikoho iného z Vedomca pri tvorení svojho desaťhodinového veľdiela v záujme objektivity alebo plurality názorov nekontaktoval. Veď prečo by mal? Veď je to len blog, a nie redakčný obsah Denníka N.

Na moje upozornenie, že blog obsahuje nezmysly a na žiadosť o odstránie niektorých súkromných fotiek reagoval Denník N na moje prekvapenie už o niekoľko minút neskôr tým, že je v záujme verejnosti (!), aby blog aj s fotografiami ponechali tak, ako sú. Týmto som, vediac o ich ponímaní novinárskej etiky, prekvapený nebol.

Kvôli lepšej čitateľnosti uvádzam samotny text.

Vazeny dennik,

Do pozornosti mi bol dany nasledujuci clanok na vasom portali, ktory mate na zodpovednosti, konkretne 

Blog utorok 14. novembra 2017 14:12

https://dennikn.sk/blog/znamy-sarlatan-badatel-ktory-zije-v-londyne-siri-nebezpecne-bludy-nema-rad-kisku-a-fandi-kotlebovi/

Upovedomujem Vas, ze blog obsahuje mnozstvo nepravdivych a zavadzajucich a obsahuje neakceptovatelne a jasne znaky zastrasovania a natlaku a potlacenie slobodneho vyjadrovania a nazoru. Nemienim vas ale ziadat o stiahnutie tohoto ociernujuceho clanku z vasho webu, kedze ani nepredpokladam, ze tak urobite. Ved nech si citatelia z jeho citania a aj citania mojej coskorej reakcie vytvoria svoj vlastny nazor. Predsa na to maju v nasej demokracii pravo.

V blogu su ale uvedene moje osobne fotografie, ktore mam spristupnene na mojej Facebookovej stranke s tym, ze su nastavene len na prezeranie mojimi priatelmi. Pan Becik ich nepravom a bez akehokolvek suhlasu v tomto blogu zverejnil. Ziadam Vas preto, v zaujme ochrany osobnych udajov, ale aj v mene novinarskej etiky, o odstranenie vsetkych fotografii, s ktorych zverejnenim som nesuhlasil. Jedina fotografia, s ktorej zverejnenim som suhlasil, je ta, ktora bola zverejnena na portali Hlavne Spravy – resp spolocna fotografia s celou komunitou. 

Zaroven podotykam, ze ja, Marek Vojcik, nemam nic spolocne s portalom Badatel.net, a je len na vasom etickom usudku, ci tuto nepravdivu informacie (aj ked tych bludnych informacii je v clanku pozehnane). 

V dobrom vas ale upozornujem, ze moja coskora reakcia na tieto bludy a polobludy vam na kredibilite portalu DennikN neprida. To nie je zastrasovanie, ale vyjadrenie faktu, ze nemam inu moznost, ako pred podlymi vyjadreniami branit.

Samozrejme, v mojej reakcii na blog p Bencika bude zverejneny aj tento email ako dokaz, ze som vas v dobrom ziadal o zachovanie etiky. 

S pozdravom, Marek Vojcik

_______________

ODPOVED

zdravime, Vas pripad sme posudili a rozhodli sme sa, ze je vo verejnom zaujme ponechat clanok aj fotografie tak, ako ich bloger publikoval. ak chcete nieco riesit, kontaktujte, prosim, priamo blogera. dakujeme za pochopenie, pekny den, admini

 

V skratke, podľa Denníka N je úplne jasné a nevyvrátiteľné, že šíriť čisté bludy, čiastočné pravdy, zastrašovanie, emocionálne vydieranie a totalitné kádrovacie techniky je v záujme verejnosti.

Možno by v záujme vzdelávania Dennik N mohli napísať napríklad prof. Vojčíkovi, vedúcemu katedry občianskeho práva UPJŠ v Košiciach, aby im objasnil, čo spĺňa a čo nespĺňa predpoklady verejného záujmu. Alebo rovno p Harabinovi, s ktorým má Denník N vynikajúci vzťah. A keď ich už prof. Vojčík náležite poučí, dúfam, že ho tiež neoznačia za extrémistu, keď sa s jeho právnym názorom celkom iste nezhodnú. PS. Pán Benčík, nezabudnite si honem prešpicľovať Facebook prof. Vojčika, predtým, než Vás tiež zablokuje.

Taktiež, so zreteľom na politickú kultúru (viď najnovší prípad Priti Patel) v demokratických štatoch EÚ, sa pýtam Dennika N ako aj p. Benčíka, či nie je v záujme verejnosti napríklad aj odstúpenie p Kisku z funkcie po toľkých škandáloch?

V skutočnom záujme verejnosti a objektívnosti musím poukázať na to, že Denník N, spolu s Benčíkom a jeho informátorkou Dedíkovou všade naokolo seba vidia strašnuju ruskuju prapagandu, ale akosi nevidia tú tak očividnú, americkú. Je zrejmé, že aj tu platí známe, že pod lampou býva najväčšia tma.

O tom, že je pod ich liberálno-demokratickou lampou najvačšia tma, svedčí aj jasný fakt, že vehementne hlásajú, že hľadajú pravdu a odhaľujú lži. Pritom, ako sme sa mohli znovu presvedčiť na vlastnej koži, šíria klamstvá aj keď sú na to upozornení a pravda (svetlo) je asi to posledné, čo ich zaujíma.

Ja som presvedčený, že veľká časť verejnosti vie, že ako p. Benčíkovi, tak aj Denníku N je skutočný záujem verejnosti ukradnutý. Je ale stále mnoho tých, čo sa pomaly zobudzajú. Tak, ako sa zobudila istá moja známa, ktorá mi po zverejneni Benčikovho výtvoru napísala, „Marek, to sme si donedávna v rodine mysleli, že Denník N je objektívny. Neviem, kde sme mali oči.“

Čo je asi najhoršie, je, že „objektívnemu“ Denníku N (a spriazneným dušiam) očividne nevadia Benčíkové do očí bijúce totalitárne techniky kádrovania, zastrašovanaie a zlomyseľné šírenie nezmyslov, ktoré si Benčík, na základe deravých informácii od našej bývalej dlhoročnej známej, teraz pomstychtivej RNDr Viery Dedíkovej, poskladal.

V tomto kontexte nemenej ako trápne vyznieva vyhlásenie Denníka N pod každým ich blogom,

„Aj priestor pre blogerov Denníka N vznikol vďaka vám. Predplaťte si nás a podporte našu snahu o kvalitnú žurnalistiku.“

(Aj keď sa v hore spomenutom vyhlásení od blogu dištancujú!)

Iste! Veľmi kvalitnú! Len bežte, a ešte im na tú ich objektívnu a kvalitnú žurnalistiku aj prispejte, aby mohli za vaše peniaze ovplyvňovať vašu mienku!

My sme tú ich kvalitu už okúsili.

Marek Vojčík

 


 

OBSAH

Úvod. Padla kosa na kameň! Časť 1. – Známy ‘demokrat’ Ján Benčík a jeho podlé totalitné praktiky

…alebo, Keď sa nenávisť spojí s úchylkou liberálno-demokratického extrémizmu udávania a kádrovania

 • Benčík – demokratický kádrovač, vyhrážač a udávač
 • Na vyjasnenie, pokračujem niektorými najdôležitejšími Benčíkovými bludmi a tým, aká je pravda
 • Iné, menej zaujímavé, ale pre p. Benčíka veľmi podstatné bludy a polobludy

Padla kosa na kameň! Časť 2. – Demokrat Ján Benčík je selektívne ‘tolerantný’

 • Ako p. Benčík demokraticky toleruje názor iných
 • Iné pozoruhodnosti a Benčíkové dvojité metre
 • Čo o sebe tvrdí Benčík a kto v skutočnosti je? Krátka analýza na základe jeho blogu o mne
 • Všetko to ale má aj humornú stránku

Padla kosa na kameň! Časť 3. – Cestou, necestou Benčíkovej informátorky

 • Cestou necestou…, alebo Benčíkov informátor RNDr. Viera Dedíková a jej  problém

Padla kosa na kameň! Časť 4. – Známy ‘demokrat’ Ján Benčík a jeho kumpáni

 • Benčík a Denník N v blogu o mne píšu a šíria bludy, zastrašujú, kádrujú a to vraj v záujme verejnosti

Padla kosa na kameň – časť 5. – Čerešnička na tortičke

 • Ján Benčík píše britskej kráľovnej Alžbete II.

 

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 280 ďalším odberateľom

Comments

 1. Aladar Lovas says:

  Badatel sa nedauz ciitat a kdo ho cita ublizuje sam sebe

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s