Amalgám – moja osobná skúsenosť

Časovaná bomba vybuchla

illwomanJa osobne som túto otravu amalgámom prežila a práve to ma donútilo vyhľadávať informácie o ňom a podeliť sa s nimi. Pri spomienke na ten strašná čas ma zaplaví akýsi divný pocit smútku a napádajé ma dve slová – hrôza a nespravodlivosť. Hrôza z prežitého a nespravodlivosť z vykonaného. Celý svoj život som dbala o svoje zdravie a o zdravie svojích detí, kým som neprišla na to, že nám ho “niekto” poriadne zruinoval. O.K., ospravedlňujem to, keď sa povie, že vtedy sa ešte nevedelo o škodach, ktoré môže amalgámová plomba na zdraví spôsobiť. Ale v žiadnom prípade sa nedá ospravedlniť to, že ešte v dnešných dňoch sa amalgámové plomby zakládajú do úst ľudom a deťom. (V USA, Rusku a skandinávskych štátoch je už amalgám dávno zakázaný!). Taktiež sa nedá ospravedlniť to, že celý zdravotnícky systém je vybudovaný na takom špinavom základe, že za iné výplne si človek musi priplácať, čím je nepriamo núteny si dať do úst toto svinstvo. Neospravedlňujem, že lekári odvracajú hlavy od tejto skutočnosti a keď sa im pozriete do úst, ani jeden z nich amalgámovú výplň nemá. Zubárske ambulacie musia byť „na podnet ekológov vybavené osobitným odtokom pre odvádzanie zvyškov z amalgámových plômb (a zabrániť tak znečisteniu spodných vôd ortuťou)“, ale 3-4 g ortute v ústach pacientov sa paradoxne považuje za neškodné. Kde je prosim vás tá logika??? Považujem za svoju povinnost hovoriť o tejto problématike, aby ľudia, ktorí ešte netŕpia príznakmi tejto otravy, sa čo najskôr tohoto svinstva z úst zbavili. A tí ostatní, ktorí už zistili, čo je vo veci, tým zostávajú už len dve možnosti: buď sa zmieria so svojím osudom a budú naďalej tŕpiet, kým sa aj u nich „sud nenaplní“, alebo si plomby nechajú vymeniť. V tom prípade však musia bezpodmienečne brať lieky (DMSA—látka, ktorá viaže a vylučuje ortuť, nie je práve najlacnejšia!), pretože samotné vybratie amalgámu ich symptómov otravy zrazu a automaticky nezbaví, práve naopak další prísun ortute (uvoľnenej počas vyvrtávania) ich môže „položiť“ úplne.

Chcem, aby ľudia vedeli, že pri otrave ortuťou ide o niečo viac ako len o poškodenie orgánov. Táto otrava napadá Vaše vnútro, Vaše JA a Vašu dušu. Sú to stavy totálnej rozumovej a citovej otupenosti, keď nedokážete myslieť, hovoriť (miešajú sa vám slová, bez toho aby ste to mohli ovplyvniť), čítať, počítať. Stavy, keď si vaša pamät “odíde jednoducho na dovolenku”. Nedokážete sa na nič rozpamätat, neviete sa orientovať v čase, žijete len v sekunde, ktorú práve prežívate. Váš mozog je zatiahnutý oblakom hmly a vy si pripadáte ako v drevenej bedni 1×1 m. Neviete čo bolo, čo bude. Začínate sa báť sám seba, pretože nemôžete viac zodpovedať za svoje činy, neveríte si, máte strach, aby ostatní nezbadali váš “debilizmus” a tak prerušíte kontakty a všetky aktivity. Sú to neopísateľné stavy, keď vystupujete zo svojho tela a vidíte svet z perspektívy niekoho alebo niečoho uplne iného. Stáva sa z vás úplne iná osobnosť s pocitmi a reakciami, ktoré vám boli dovtedy úplne neznáme—agresivita, hádavosť, nenávist, hlboký smútok, uplakanosť. Sú dni, keď by ste najradšej všetko skončili a ten hnusný otupený tlak vo vašej hlave vás tlačí jednym nebezpečným smerom. Charakteristické pre túto otravu je aj to, že tieto stavy sa striedajú so stavmi uvoľnenia. Prichádzajú a odchádzajú nečakane a nebádane. Toto všetko mám za sebou a ubezpečujem vás, že za tým nie je žiadne psychické ochorenie.

Svetlana

Naše plomby – časované bomby

Poznámka KPM:

Otravy amalgámom dlhodobo uvoľňovaným z plômb zubov sú v metabolickej medicíne veľmi dobre známe. Príznaky sa v ortodoxnej medicine veľmi často zamieňajú s nespočetnými symptómami iných chorôb, ktoré samozrejme po neúspešnej liečbe naďalej pretrvávajú, keďže otrava amalgámom naďalej pokračuje.

V prípade záujmu o ďalšie informácie o nebezpečenstve amalgámových plômb si prečítajte nasledujúce odkazy (v anglickom jazyku):

Plomby obsahují jed

Nezaplatíte za plombu a riskujete zdraví

Dám či nedám si amalgám?

The real scientific truth of amalgam

Dental amalgam mercury syndrome

Do dental patients have a right to informed consent

Amalgam

Amalgam/mercury dental filling toxicity

Mercury:toxic amalgam unsuitable for dental restoration

Is mercury amalgam fillings slowly poisoning us?

 

Video – svedectvo:

Mylife was saved by Dr El-Essavi  

 

 

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 281 ďalším odberateľom

Comments

 1. Mirek says:

  Zdravím,
  všechno, co jste tady napsal, je bohužel pravda. Tuto zkušenost s otrávením mozku jsem zažil na vlastní kůži. Chtěl bych se jen zeptat, zda se tady někde (v ČR, SR, EU) dá sehnat DMSA nebo podobný chelátor. Doteď jsem užíval jen řasu chlorellu, protože jsem DMSA ani nic podobného nedokázal sehnat.

 2. M.Schuster says:

  Dobrý den ,prosím jako zubní lékař musím protestovat proti nekompetentním článkům o amalgámu. Nedávno jsem absolvoval školení pana prof van Duena z Amsterodamu. Přednášel o biomimetickém přístupu ke stomatologii. Myslím,že naši pacienti si samozřejmě zaslouží estetické výplně ,ale prosím nedémonizujme amalgám. Amalgám je slitina pevných kovů(pilin či práškového kovu ) a tekutých kovů(rtuť((v SSSR se používalo gálium).Slitina ,jak známo ,nemá vlastnosti kovů,ze kterých je složena.

  • Dakujeme za nazor.
   Amalgam je 100% nie bezpecny. https://iaomt.org/wp-content/uploads/The-Case-Against-Amalgam.pdf
   Ze nazyvate nekompetentnymi nas, to nevadi. To berieme s pokorou.
   Ale vobec si nemyslim, ze profesionali, vacsinou zubari z IAOMT su nekompetentni.

   Inak ja som mal amalgam v niekolkych zuboch a v Londyne na znamej Harley Street mi namerali poriadne hladiny ortute ustach aj v dychu. Tento test som inak k vymene amalgamu nepotreboval. Dal som si ho urobit len so zvedavosti.

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s