Naše plomby – časované bomby!

Aké nebezpečné sú naše plomby?

Napísala: Svetlana Wenzl (www.marhulove-jadierka.eu)

Amalgám, ktorý sa rutinne používa ako plomba, sa skladá z tekutej ortute (cca 50%) a zmesi prášku (cca 50%), popričom tento prášok pozostáva z viacerých kovov: 3% ortute, 16% cínu (v starých plombách až 30%), 12% medi a 20% striebra, ako aj z malého množstva niklu, kadmia a pod. V nových plombách tento prášok obsahuje len 1,5% ortute, takže celá plomba obsahuje dohromady až 51,5% ortute.

amalgamČasto majú ľudia v ústach až 12 amalgámových plômb, čo predstavuje cca 3-4 gramy čistej ortute. Keby sa človeku injekčne podal čo len 1 gram ortute, znamenalo by to už smrteľnú dávku. Také množstvo ortute znášame len preto, lebo ortuť je viazaná v tejto kovovej zliatine a len velmi pomaly sa uvoľnuje do tela. Naše ústa sú teda také malé laboratórium, v ktorom neustále prebiehajú mechanické, chemické a elektrolytické procesy. Sliny sú elektrolyt, t.z. vodivá tekutina. Skôr či neskôr sú všetky plomby zasiahnuté koróziou, po desiatich rokoch je to už cca 80% všetkých plômb. Korózia zapričiňuje, že sa kovy z plômb uvoľňujú a dostávajú bez zábran do nášho tela. Rôzne zliatiny v ústach (amalgám, zlato, palladium a i.) okrem iného spôsobujú aj vyššie napätie v ústach a urýchľujú tým korozijné procesy. V priemere každý človek, ktorý má 12 plômb, v priebehu 1 roka prijme asi 560 mg ortute. Po 10. rokoch, keď je už väčšina plômb narušená koróziou, je polovica ortute z plômb preč.

Nielen ortuť, ale aj ostatné amalgámové kovy sú jedovaté: toxické sú aj striebro a meď a najmä cín, ktorý je vysoko toxický pre bunky a nervy a jeho vplyv na organizmus ešte nie je celkom preskúmaný. Hlavným problémom je však ortuť, ktorá je veľmi prchavá a je v plombách zastúpená v najväčšom množstve. Vyparuje sa už pri teplotách 20 stupňov C. V ústach máme niekedy teploty od 40 – 60 stupňov Celzia! Ortut je preto neustále z plômb uvoľňovaná, hlavne pri požívaní a žuvaní horúcich potravin a nápojov. Pri žuvaní sa ortuť dostáva spolu so slinami do žalúdka a čreva a vo forme výparov sa dostáva aj do pľúc a cez nos pri vdychovani priamo do mozgu. Cez zubné korene ortuť zasahuje čelust, cez zubné nervy zasahuje centrálny nervový systém a mozog. Popri mozgu a nervovom systéme sú postihnuté najviac orgány, ktoré sú v tele zodpovedné za vylučovanie a čistenie, t.z. pečen, žlčník, obličky, črevá a lymfatický systém.

Kedže zuby a mozog sú si navzájom blízki “susedia”, dostáva sa tento jed veľmi ľahko pomocou krvi do mozgu a prekračuje tak nefiltrovaný cez mozgovú hranicu (závoru). Až po zistenáí tejto skutočnosti sa teda prišlo na to, prečo býva mozog najviac postihnutý a prečo sa v ňom nachádza najviac ortute. V mozgu sa ortuť viaže s proteínom a v tejto forme môže len veľmi ťažko mozog opustiť. Pitvy dokázali, že nositelia amalgámových plômb mali v mozgu, najmä v hypofíze také množstvo ortute, ktoré zodpovedalo počtu plômb v ich ústach. T.z. čím viac plômb v ústach, tým viac ortute v mozgu, popričom dnes sa už vie rozoznať ortuť získaná z iných prameňov (napr. strava, voda) a ortuť z amalgámových zliatin. To, čo sa v mozgu našlo pri pitvách, bola jednoznačne ortuť z plômb. V mozgu môže ortuť poškodiť celý limbický systém, ktorý je zodpovedný za spánkové a bdiace centrum, riadenie pamäti a tiež spracovanie emócií.

V nervovom systéme sa tento jed ukladá pozdĺž nervových dráh a spinálnych nervov v mieche a pozdĺž trigeminusových nervov v mozgu a mieche. Mnohé choroby nervového pôvodu ako napr. multiple sklerosis alebo parkinsonová choroba môžu tak mať svoj pôvod v otrave amalgámom. Príznakom poškodenia hypofízy (mozgová žlaza) ortuťou, je nárast potreby močenia a to aj v noci. Tak isto aj v obličkách sa ortuť viaže s proteínmi a môže tak zapričiniť ich tažke poškodenie. Telo vylučuje jedy hlavne cez črevo, a tak je prirodzené, ze aj tento orgán býva poškodený. Nečudujte sa preto, ked nastanú problémy, ako napr. zápal črevnej sliznice, narušenie črevnej flóry, pliesne a pod.

Taktiež srdce a krvný obeh su rušené vo svojej aktivite vplyvom ortute. Nasledovne môže prísť k problémom súvisiacim so srdcovou činnosťou, ako napr. narušenie srdcoveho rytmu a pod.

Prítomnosť ortute v ženských orgánoch sa prejavuje tvrdnutím tkaniva a tvorením cýst a polypov. U tehotných žien ortuť preniká cez placentu, ktorá by mala dieťa chrániť pred skodlivými vplyvmi. Vedci namerali vo fetuse cca. 20% väčšie množstvo ortute ako u jeho matky. Nervový systém tela dieťaťa môže byť teda už od jeho narodenia poškodený (a ak nie je poškodený ortuťou z amalgámu, dorazia ho dávky ortute vo vakcínach. Poznámka KPM). Civilizačná choroba – otrava amalgámom – poškodzuje teda nielen jednú generáciu, ale tieto škody prechádzajú na ďalšie pokolenia. Deti, ktoré už prišli na svet s ortuťou v tele, reagujú veľmi citlivo na založenie dalšieho amalgámu do zubov!

Potom čo ste si prečítali, aké škody amalgám v organizme spôsobuje, sa určite čudujete, prečo mnohí z nás, ktorí majú plné ústa amalgámu ešte polomŕtvi neodpadli. Naštastie k tažkým a viditeľným otravám dochádza len zriedkavo. Po prvé je to preto, že naše telo tento jed nevstrebáva celkom, ale ho z časti vylučuje a po druhé preto, že pokiaľ sme zdraví, naše telo má ohromnú schopnosť sa samo očisťovať, je to jeden fantastický samočistiaci stroj. Nesmie však byť pretažený. Niektorí ľudia majú málo, iní zas veľa plômb v ústach, niektorí majú malé, iní veľké diery v zuboch. Mnohí majú v ústach aj rôzne amalgámové zmesi. Pred pár rokmi si ich zubári miešali sami, dnes si ich môžu kúpiť od farmaceutických firiem už hotové. Niektorí z nás majú pevné zdravie, iní menej. Existuje teda veľmi veľa príčin, prečo sú niektorí postihnutí menej a iní viac. Naše telo musí denne spracovať a vylúčiť len malé množstvo ortute. To sa mu darí po urcitý čas celkom dobre. Avšak, príde operácia, choroba, nadmerný stres, k tomu znečistené životné prostredie, kedy je ochranný systém oslabený a telo začína amalgámové jedy ukladať. Dlhé roky sa nič nedeje, kým sa “sud nenaplní.” Symptómy ľahkej otravy väčšina ľudí možno ani nezbadá. Akútne otravy sú ľahšie rozoznateľné, pretože prechod od zdraveho stavu do stavu choroby je veľmi nápadný a rýchly. V tomto prípade ľudom po návšteve zubára a po založení novej amalgámovej výplne, príde nevoľno, alebo dostanú hnačku či bolesti hlavy atď.

V nasledujúcom zozname symptómov otravy sa môžete sami otestovať. Je to veľa symptómov, ktoré jednotlivo môžu byť aj následkom iných ochorení. To najzákernejšie pri tejto otrave je, ze neexistuje jeden typický symptóm, ktorý ju dokazuje, ale je to kombinácia mnohých príznakov. Nie všetci ľudia reagujú na otravu rovnako. Prečítajte si tento zoznam a poznačte si, čo sa vás týka. Ak sú to viaceré príznaky naraz, je veľká pravdepodobnosť, že ste postihnutý aj vy. (Symptómy, napísané hrubšími písmenami som mala aj ja sama):

Krvácanie ďasien, paradentóza, zápaly ďasien

Bolesti zubov a čeľusti

Horká kovová chuť v ústach, zápach z úst

Časté pupáky, ranky alebo „žaby“ v ústach

Napínanie žuvacích a tvárových svalov

Obmedzená pohyblivosť čeluste, vŕzganie a praskanie čelustí pri pohybe

Tlak v hlave, bolesti hlavy, migréna

Zahmlená hlava, pocit vidieť svet spoza záclony

Častá únava a vyčerpanosť

Problém s koncentráciou

Problém s rozpamätávaním sa a s pamäťou

Problém so spaním, nespavosť

Časté stavy pocitu bez energie, depresie

Nárazové zmeny nálad, strach, hamblivosť, popletenosť

Závrate, nerozhodnosť

Problém s pokožkou

Alergie

Časté zápaly hrdla alebo nosových dutín

Slzenie očí

Problém so zrakom, napr. dvojite videnie

Pocity tlaku v bruchu, nafúknuté brucho

Zápchy, hnačky, alebo oboje navzájom sa striedajúc

Nechutenstvo

Je vám zle, ked ste hladný

Bolesti a kŕče v črevách

Trasenie svalov, unavené svaly, bolesti svalov

Kŕče v nohách

Bolesti kĺbov, reuma, bolesti končatín

Opuchnuté lymfatické uzliny, najmä v oblasti hlavy a krku

Tŕpnutie a bolesti šije

Bolesti v oblasti srdca

Narušený srdcový rytmus, nepravidelný tĺkot srdca

Pomalé dýchanie, najmä nadýchnutie pripadá tažko

Často studené ruky a nohy

Všeobecná náklonnosť na infekčné choroby

Časté močenie, aj v noci

 

Myslite na to, že aj symptómy, ktoré prichádzajú len v určitych fázach, sú pre otravu ortuťou tiež charakteristické. Okrem hore uvedených symptómov sú u ľudí s otravou pozorované i nasledujúce ťazkosti:

Oči, uši, chuťové a čuchové vnemy:

Tupý pohľad, neostré videnie, dvojité videnie, šedý zákal, oslepnutie, zmena pigmentu v oku, poškodený sluch, pískanie v ušiach, celkové zhoršenie sluchu, zápaly stredného ucha, zápach z úst, citlivosť na dym, zníženie prip. totálne vypadnutie chute a čuchu

Štítna žľaza

Zvýšená alebo znížená funkcia, tvorenie hrčiek, nadmerné potenie, strata na váhe, problém so spánkom

Obličky, močové cesty

Časté močenie, náklonnosť na zápal močových ciest a prostaty, tvorenie vody v tele, tupá bolesť v spodnej časti chrbta, opuchy obličiek, smäd, pohyblivé hodnoty magnézia a vápnika

Žalúdok, črevo, pankreas

Nafuknuté brucho, časté nevoľnosti a zvracanie, zápaly žalúdka, čriev, slinivky brušnej (pankreas), chronický zápal slepého čreva alebo zápaly v jeho oblasti

Pečeň, žĺčnik

Bolesti v oblasti pečene, rôzne poškodenia pečene, žltkastá pleť, bledá mäkká stolica, žĺčnikové kamene a iné problémy so žĺčnikom

Pohlavné orgány

Cysty, polypy, zápal vaječníkov a maternicovej steny, PMS syndróm (silné bolesti v podbruší, prsiach krátko pred menštruáciou), nepravidelný menštruačný cyklus, neplodnosť, impotencia, rakovina prostaty

Srdce, pľúca, krv

Nepravidelný, slabý tĺkot srdca, časté búšenie srdca, plytké nádychy, pocit zviazaného hrudného koša, anémia

Koža

Alergie, akné, citlivosť na kovy, vyrážky, svrbenie, hrčky v koži

Hlava, ústa, čeľusť, oblasť krku

Horiaci jazyk, napuchnutý s otláčkami zubov po stranách, kývajúce sa zuby, amalgámové tetovanie v ďasnách (malé fialkasté bodky a fliačiky), strpnuté oblasti v ústach a čeľustiach, problém s prehĺtávaním, tŕhanie svalov na tvári, pocit tepla v hlave, pocit, ze vám hlavu ťahá dozadu, zápaly nosových, čelových dutín, zápaly čeluste, ďasien, vypadávanie vlasov, zmena štruktúry vlasov – ostanú tvrdé a rozdvojené

Mozog, nervový systém

Mozgová skleróza, slabá pamät až úplné výpadky pamäte, miešanie a vypadávanie slov, nelogické úkony, totálna citová otupenosť, nevysvetliteľné záchvaty plaču, zvýšené svalové reflexy, večné vnútorné nápätie a nepokoj, malá výkonnosť, práca s hlavou pripadá tažko, večná únava a preťaženosť, ochorenia centralného nervového systemu a vegetatívneho systému, trigeminusneuralgia, toxické zápaly mozgovej blany, chronický syndróm únavy, zmena písma, myšlienky na samovraždu, škody na hypofíze, hypothalame, limbickom systéme, nádory v mozgu

Toto množstvo symptómov potvrdzuje len to, aké obrovské škody môže dlhoročná chronická otrava ortuťou v organizme spôsobiť. Možnože ste mali doposiaľ štastie a ochránili ste svoje zdravie intaktnou imunitou. Alebo máte po prečítaní tohoto zoznamu pocit, že aj vy môžte byť postihnutý?

Veľmi vám držím palce, aby ste patrili do skupiny “neotrávených”. Myslite však na to, že amalgám je “časovaná bomba” v našom chrupe, ktorá môže každú chvíľu vybuchnúť. A všetkžm tym, ktorý majú podozrenie, že sú otrávení, by som chcela dodať odvahu. Nebojte sa pozrieť tejto chorobe do očí a rozhodnúť sa takpovediac “ zub za zub” a popasujte sa s ňou. Zodpovednosť za vaše telo a zdravie leží len a len vo vaších rukách, tú nemôžete predať žiadnemu zubárovi, doktorovi ani doktorke. Aj keď by sme mohli byť veľmi nahnevaní na tých, ktorí nám desaťročia vkladali do zubov tieto kovy, nemusíme im hneď pri budúcej návšteve hneď “zahrýznuť do prstov”. Ale “ukážte im zuby” v prípade, ak by opäť prišli s amalgámom a informujte ich obsiahle o svojích problémoch s otravou.

Veľa zdravia!

Svetlana Wenzl

Web: www.marhulove-jadierka.eu

Email: ma.jad.info@gmail.com

 

Amalgám – moja osobná skúsenosť

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 281 ďalším odberateľom

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s