Úspešná konvenčná liečba rakoviny je závislá od stavu črevnej mikroflóry

Veda zase len dáva zapravdu tým, čo dávno tvrdili, že úspešná liečba rakoviny si vyžaduje aj zmenu stravy a podporu čriev.

Mnohí pacienti s rakovinou a inými ochoreniami nám píšu, že lekári, no najmä ich onkológovia (česť výnimkám!) tvrdia, že pokiaľ ide o liečbu, nemusia nijako upravovať stravu, môžu jesť tak, ako doposiaľ, neobmädzovať sa a že je úplne zvytočné užívať akékoľvek doplnky.

O dôležitosti zdravých čriev a o probiotikách pri liečbe rakoviny sme pred časom písali v tomto článku.

V najnovšej štúdii z University of Texas, prezentovanej na National Cancer Research Institute’s Cancer Conference v Liverpoole, výskumníci poukázali na to, že pacienti s malígnym melanómom (zhubná rakovina kože) reagujú lepšie na imunologickú liečbu, ktorá využíva imunitu tela na napádanie rakovinových buniek, ak majú rôznorodejšiu, jednoducho povedané zdravšiu črevnú mikroflóru.

Doktorka Pippa Corrie, vedúca oddelenia NCI pre štúdium rakoviny kože povedala:

 “Ja stále viac dôkazov o tom, že črevné baktérie zohrávajú dôležitú úlohu v boji proti chorobám, ako aj pri vstrebávaní živín z potravy a v konečnom dôsledku v udržiavaní správneho fungovania imunitného systému“.

Probiotiká sú faktorom, na ktorý pri liečbe akéhokoľvek ochorenia kladieme už oddávna dôraz a čoskoro sa im budeme bližšie venovať.

logo_500

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 281 ďalším odberateľom

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s