Probiotiká môžu zachrániť pacienta pred smrteľnými účinkami chemoterapie. Naopak antibiotiká môžu spôsobiť fatálne následky.

chemoterapiaKampaň za pravdu v medicíne už zopár rokov odporúča pacientom s rakovinou detoxikovať celý tráviaci systém, jesť zdravo a podporiť trávenie potentnými enzýmami, probiotikami a inými výživovými doplnkami. Z dlhodobých skúsenosti pacientov a z emailov, ktoré dostávame, je jasné, že pacientom, ktorí sa rozhodli pre chemoterapiu a rádioterapiu a ktorí tieto a iné zásady dodržiavajú, sa darí omnoho lepšie. Jednak sa tešia lepším výsledkom konvenčnej liečby a taktiež tŕpia značne menšími vedľajšími účinkami takejto liečby.

Nedávno michiganská univerzita zverejnila závažné zistenia poukazujúce na to, že zdravé črevá sú kľúčom k prežitiu počas chemoterapie.

V skrátke, je to o tom, že počas štúdie podávali myšiam smrteľné dávky chemoterapie – také, ktoré by po prepočítaní na váhu človeka, žiadny pacient neprežil. Autor štúdie otvorene priznal, že “akúkoľvek rakovinu, v akomkoľvek tkanive je možné úplne zničiť pomocou chemoterapie alebo radiácie, avšak problémom naďalej ostáva fakt, že skôr, než sa podarí zničiť všetky rakovinové bunky, chemoterapia zabije pacienta”.

Chemoterapia je smrteľná. Je číslom jeden v príčinách úmrtí onkologických pacientov. Vedľajším účinkom číslo jeden sú metastázy. Avšak, je pozoruhodné, že istá skupina myší bola schopná letálne dávky chemoterapie prežiť. Ako? Bola im v injekcii podaná molekula, ktorú si zdravé telo za normálnych okolnosti vyrába samo, dvadsaťštyri hodín denne. Predpokladom je však správna výživa a teda zdravé bunkové prostredie.

Títo substancia bola pomenovaná “Rspo1”, alebo inak “R-spondon1”. Rspo1 aktivuje produkciu kmeňových buniek v stene tenkého čreva a tieto kmeňové bunky sú akousi super-reparačnou mašinou, ktorá dokáže opravuť poškodené bunky rýchlejšie, ako ich chemoterapia poškodzuje. Vďaka tomu je pacient schopný toxické účinky chemoterapie prežiť.

Záver štúdie bolo konštatovanie, že 50-75, ktorým bol Rspon1 podávaný, smrteľné dávky chemoterapie prežilo.

Rakovinový priemysel sa snaží znížiť úmrtnosť väčšiny svojích zákazníkov

Dlhodobým problémom rakovinového priemyslu je to, že ich konvenčná liečba naďalej zabíja váčšinu pacientov. A to nie je pre biznis dobré. Preto dôvodom na investovanie do výskumu Rspon1, ktorý bol mimochodom platený štátom, je nájsť spôsob, akým by bolo možné pacientom podávať vysoké dávky chemoterapie bez toho, aby ich zabila. Vízia je taká, že pacientovi sa podá Rspon1 (ktorý stojí 50000 USD za dávku, keďže ide samozrejme o patentovaný liek), po čom sa mu podá fatálna dávka chemoterapie a vďaka Respon1-u pacient prežije a môže mu byť chemoterapia podávaná stále dookola, čo znamená zvýšený profit. Tomu sa hovorí dobrá ochodná prax.

Probiotiká sú kľúčové pre výrobu vlastného R-spondon1-u

V štúdii boli použité injekcie syntetickej, patentovanj látky R-spondon1. Avšak, ľudské telo má schopnosť produkcie rovnakej látky. Tenké črevo je vystlané epiteliálnymi bunkami, ktoré sú u zdravého človeka schopné regenerovať sa každých štyri až päť dní. Toto je možné cez aktiváciu a neustálu prácu kmeňových buniek – bežný proces, ktorý je potrebný pre zachovanie zdravia a je možný len ak je prostredie tenkého čreva zdravé. Zdravie tenkého čreva je zase závislé od črevných baktérií, alebo od symbiózy, čo je optimálny pomer rôznorodých baktérií v čreve. Ak sú črevné baktérie v pomere, aj génová expresia (proces, ktorým dochádza k prepisu genetickej informácie ) v epiteliálnych bunkách je normálna a zdravá. Naopak, pri nepomere črevnej mikroflóry je regeneratívny proces črevných buniek spomalený. Práve preto ľudia, ktorý majú vysoký stupeň črevnej dysbiózy, tŕpia zápalovými a deštruktívnými ochoreniami ako Crohn, IBS (syndróm dráždivého čreva) a pod.

Probiotické baktérie (probiotiká) sú kľúčovým faktorom v schopnosti čriev udržať si správnu génovú expresiu s následnou rapídnou regeneráciou buniek. V konečnom dôsledku probiotiká pomáhajú pacientovi prežiť zničujúce účinky chemoterapie.

Mäso a mlieko spôsobujú devastujúce výkyvy črevnej mikroflóry, čo zvyšuje citlivosť na chemoterapiu.

Pacienti, ktorí požívajú mäso, syry a mŕtve, pasterizované mlieko, navyše v kombinácií s uhľohydrátmi a cukrom, sú omnoho viac vystavení rizikám chemoterapie ako pacienti, ktorí jedia skôr rastlinnú stravu. Pacienti s najhoršou stravou sú na rebríčku úmrtnosti počas chemoterapaie najvyššie.

V črevách ľudí konzumujúcich mäso a pasterizované mliečné výrobky, sa nachádza bezvlákninová a ťažko vstrebateľná bielkovina, ktorá hnije a zostáva v črevách po dobu dvoch až piatich dní. Prijímané cukry a uhľohydráty potom podporujú procesy kvasenia, čoho výsledkom je rapídny rast a premnoženie na cukre závislých škodlivých baktérií, ktoré supresujú zdravé, probiotické baktérie, ktoré by mali chrániť bunky črevnej steny.

Črevná dysbióza zvyšuje citlivosť na chemoterapiu a zároveň zabráňuje schopnosti čriev absorbovať dôležité výživné látky, napríklad vitamíny a antioxidanty, ktoré majú schopnosť ochrániť zdravé bunky pred toxicitou chemoterapie. To je dôvod, prečo pacienti, ktorí sú milovníkmi mäsa a mlieka, umierajú na následky chemoterapie tak ľahko.

Je tu však ešte niečo, čo je alarmujúce a zaslúži s pozornosť…

Aj antibiotiká môžu vyústiť do smrti po chemoterapii

Aj keď toto nebolo témou výskumu, výsledky jasne poukazujú na to, že vykynoženie probiotických baktérií antibiotikami môže mať pre pacienta s chemoterapiu fatálne následky. Toto je veľmi závažné zistenie, pretože veľa pacientov počas chemoterapie súčasne užíva aj antibiotiká. Aj keby samotné antibiotiká a chemoterapia nezabili pacienta priamo, kombinácia sterlizovanej (usmrtenej) črevnej mikroflóry a vysokotoxickej chemoterapie toxicitu znásobuje a robí fatálnou. V úmrtnom liste sa však uvedie, že pacient podľahol rakovine, nie chemoterapii, ktorá je skutočnou príčinou smrti.

Problémom je smŕtiaci kruh, ktorý tu vzniká. Po prvej chemoterapii je imunita pacientov oslabená, výsledkom čoho sú rôzne infekcie. Lekári na to reagujú jednoducho – antibiotikami. Tie samozrejme vykynožia probiotika v čreve pacienta a pacient tak v takomto stave nastupuje na ďalší cyklus chemoterapie s ešte viac oslabeným imunitným systémom. Teda pokiaľ prvá chemoterapia spôsobí pacientovi len isté zdravotné problémy a vedľajšie účinky, druhá už môže mať kvôli ľahkovážnemu predpisaniu antibiotík omnoho horšie, ba aj fatálne následky. Tento smrtiaci začarovaný kruh vôbec nie je zriedkavý. Presvedčte sa sami. Ťažko nájdete pacienta, ktorý by bol v obdobi pred, počas alebo po chemoterapii bez antibiotík. Táto situácia je jednou z ďalších, kde západná medicína zlyhala a naďalej zlyháva.

Je zrejmé, že onkológovia si nie sú vôbec vedomí toho, aká je úloha črevných baktérií v ochrane zdravých buniek pred devastujúcimi následkami chemoterapie. Mnohí onkológovia naopak pacientov odhovárajú od užívania akýchkoľvek výživových doplnkov počas chemoterapie ničím nepodloženými nevedeckými vyhláseniami a strašením, že výživové doplnky môžu brániť účinkom chemoterapie a spôsobiť neúspech liečby. Tým však pacientovi vážne škodia.

Zhrnutie:

 • Nedávnym výskumom bolo zistené, že substancia vylučovaná kmeňovými bunkami v tenkom čreve, pomáha prežiť inak fatálne dávky toxickej chemoterapie.
 • Zdravá génová expresia v zdravých črevách je predpokladom na to, aby čreva mohli túto ochrannú látku vyrobiť a podporiť tak regeneráciu epiteliálnych buniek, ktoré sú základom imunity.
 • Je nespochybniteľné, že vysokopotentné a viackmeňové probiotiká  pomáhajú symbióze – vyváženej črevnej mikroflóre, ktorá je zase predpokladom pre zdravé čreva a spomínanú správnu génovú expresiu. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23320049
 • Antibiotiká môžu mať smrtelné následky ak sa podávajú pacientovi pred, počas alebo po chemoterapie.
 • Onkológovia sú povinní zohľadniť riziko a zvážiť odloženie chemoterapie u pacientov, ktorí sa práve liečia antibiotikami, keďže takáto kombinácia môže byť smrteľná (a to bez akýchkoľvek dôkazov o tom, čo pacienta zabilo!).
 • Nakoniec, onkológovia sú nateraz aspoň morálne povinní predpísať, alebo aspoň odporúčiť pacientom s chemoterapiou užívanie poriadných probiotík aspoň pred, počas a po ukončení chemoterapie.

 

Zdroj

Probiotics May Mitigate Deadly Effects of Chemotherapy

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 281 ďalším odberateľom

Comments

 1. Molko says:

  Chcem sa spytat, je vhodne pit kefir vyrobeny z kravskeho mlieka pomocou tibetskej huby?Je to dobre probiotikum alebo su lepsie probiotika z lekarne? Dakujem za odpoved

  • Odporucame sa vyhybat mlieku a mliecnym vyrobkom. Trochu domaceho kefiru z tibetskej huby je dobre a moze mat uzitok. Ako probiotika odporucame jest co najviac domacich fermentovanych jedal v spojeni s dostatkom zeleniny a ovocia (ktore podporuju mnozenie probiotik). Kombucha je tiez dobra volba. Obcas, alebo hlavne pri nedostatocnej probiotickej strave a najma pocas choroby mozete creva podporit silnymi probiotikami s viacerymi kmenmi. V lekarniach zvycajne nie su probiotika s dostatocnou silou, kedze su orientovane komercne.

Trackbacks

 1. […] O dôležitosti zdravých čriev a o probiotikách pri liečbe rakoviny sme pred časom písali v tomto článku. […]

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s