Najnovší útok EU úradov na vitamín D!

byrokratKoncom roka 2015 sme priniesli článok Prečo nám taja pravdu o vitamíne D – časť piata – vitamín D musí byť zničený, ktorý pojednáva o tom, ako sa úrady spolčené s farmabiznisom dlhé roky, zatiaľ neúspešne snažia obmedziť užívanie vitamínu D.

16 mája (EFSA) European Food Safety Authority (Európsky úrad pre bezpečnosť jedla) uzatvori možnosť pripomienok na jeho navrhovaný dokument ohľadom vitamínu D. Tento by mal potom ovplyvniť európske odporučacie hodnoty v krvi i denné dávky tohoto dôležitého „slnečného vitamínu“.

Nebolo treba dlho čakať a ďalšie napadnutie vitamínu D zo strany farma-med zriadenia je tu v podobe spomenutého dokumentu, ktorý sa čochviľa môže premeniť prinajmenšom do odporúčaní, prinajhoršom do nariadenia na zamedzenie dávok v doplnkoch na maximum 1000 IU (25 mcg) v jednej dávke. Vo svetle súčasných vedomostí a vedy o vitamíne D by bolo takéto nariadenie absolútne neakceptovateľné.

Pri takomto postupe by sa niekto mohol domnievať, že režim, podobný totalitnému, raz zakáže ľuďom opaľovať sa dostatočne dlho na to, aby za pol hodiny na slnku náhodou nezískali 10 až 15,000 IU vitamínu D.

Odporúčanie EFSA je problématické v mnohých smeroch, najmä vsak preto, lebo odporúčaná hladina v krvi je príliš nízka, píše Aliancia za prirodzené zdravie, vedená Dr Verkerkom.

EFSA v dokumente odporúča hladinu vitamínu D v krvi len chabých 50 nmol/L (alebo 20 ng/ml)!

Táto hladina je dva a pok krát nižšia ako to, čo čoraz viac odporúčajú experti na vitamín D, publikujúce svoje materiály napríklad aj na Vitamin D Council.

EFSA, podobne ako mnohé iné zdravotnícke úrady, založila svoje odporúčania len na takých hladinách vitamínu D v krvi, ktoré predchádzaju rednutiu kosti u detí a dospelých, spôsobeného ich nedostatočnou mineralizáciou.

EFSA úplne ignoruje široký výskum vitamínu D a jeho schopnosť znížiť riziko  mnohých ochorení.

Obsiahla štúdia publikovaná začiatkom apríla 2016 v odbornom časopise ukázala, že zvýšenie hladiny vitamínu D z 50 nmol na 100 nmol (= 40 ng/ml) dosiahla „zníženie všetkých invazívnych rakovín až o viac ako 65%“.

Niekoľko mesiacov predtým štúdia, publikovaná v novembri 2015, odhalila 21% zníženie rizika výskytu rakoviny obličiek u ľudí s vyššou hladinou vitamínu D.

Smutné je, že EFSA, podobne ako americká FDA, vedená niedkajšími menežérmi farmaceutických spoločností, verejnosť drží v domnienke, že o účinku a bezpečnosti vitamínu D stále nie je dostatok dôkazov. Čo je pre nich dostatok, nikomu nie je známe. Taktiež ignorujú desaťročia skúseností lekárov a liečiteľov v oblasti výživovej medicíny s vitamínom D.


Kvalitný a účinný vitamín D nájdete v našej výživovej lekárni.


Je namieste obávať sa, že presadzovanie vitamínu D ako účinnej prevencie mnohých chorôb bude trvať 100 rokov, podobne ako to bolo v prípade akceptovania vitamínu C ako prevencie pred skorbutom. Dovtedy nám ostáva spoliehať sa na vlastný rozum.

Je skutočnosťou, že dávka vitamínu D aspoň 50 mcg (2000 IU), ideálne však dvojnásobok toho, je jednou z najúčinnejších metód (pokiaľ ide u cenu a účinok) v znižovaní rizika celej rady ochorení, od tých menej važných až po tie najvážnejšie.  Tie zahŕňajú nielen rakovinu, ale aj srdcové príhody, cukrovka typu A, hypertenzia, osteoporóza a zlomeniny.

Experti z Vitamin D Council, odporúčajú nasledovné hladiny vitamínu D v krvi:

    • Nedostatok: 0-100 nmol/l (0-40 ng/ml)
    • Dostatok: 100-200 nmol/l (40-80 ng/ml)
    • Vyššia normálna hladina: 200-250 nmol/l (80-100 ng/ml)
    • Vyššia nepotrebná hladina: > 250 nmol/l (> 100 ng/ml) Toxic: > 375 nmol/l (> 150 ng/ml)

Všetky články o vitamíne D


Zdroje:

Alliance for Natural Health International

Vitamin D Wiki
Vitamin D Council
GrassrootsHealth

 

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 281 ďalším odberateľom

Comments

  1. dobry den! mate pravdu,musime sa spoliehat na vlastny rozum…ale aj čitat,hladat..je dost dostupnych informacií aj na vašej stranke,Patri vam srdečna vdaka!chcem len podotknut ohladom D3-v dostatočnom množstve robi skutočne zazraky!od 2014 ho pravidelne beriem /aj cela moja rodina/ od septembra do konca maja 2X5000IU ,v lete 1xdenne Mam 59 r.a možem povedat,že D3+K2,vitC MGSO4 ma zbavilo mnohych dg:tachykardie,hypertenzie,snad aj vymeny pr. kolena?no a predovšetkym astmy!!neuveritelne,ale je to tak! samozrejme začala som “čitat” aj drobne pismo na potravinovych produktoch…ale naozaj možem dosvedčit na sebe,že vysoke davky vitD3 riešia zdravotne problemy na všetkych urovniach! dakujem šovčikova

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s