Špecialistka na neplodnosť pomohla tisícom ženám prirodzene otehotnieť

ZhaiNa Slovensku a v Česku stále často čelíme zosmiešňovaniu a diskreditácii akýchkoľvek iných liečebných postupov ako nabetón konvenčných. Logicky sa tak deje prevažne zo strany samotnej konvenčnej medicíny, ktorej zástancovia, najmä lekári a niektorí medici arogantne a menovite osočujú kohokoľvek, kto inklinuje k prírodnejšej medicíne. Nie je tomu inak ani v prípade snáh o prirodzenú podporu pri neplodnosti.

Podľa amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (Center for Disease Control and Prevention, CDC), asi jeden z dvanástich párov má problém buď dieťa počať, alebo ho úspešne donosiť.

zhai1Dr Xiao-Ping Zhai, veľmi milá lekárka vyučená v oboch smeroch, konvenčnej aj tradičnej čínskej medicíne (TCM) dokázala pomôcť tisíckam ženám otehotnieť aj bez známeho konvenčného postupu IVF, alebo ľudovo povedané pomocou oplodnenia v skúmavke. Po ukončení kariéry pediatra v Guangzhou sa presťahovala do Anglicka, kde v Londýne založila kliniku The Zhai na pomoc neplodným ženám.

Dr Zhai kombinuje poznatky konvenčnej medicíny s rôznymi protokolmi prírodných medicínskych smerov, vrátane cvičenia, akupunktúry, odbúravania stresu, špecifických kombinácii bylín a iných prírodných preparátov, ktoré sa užívajú denne. Kombinácia protokolov má za cieľ zlepšiť kvalitu vajíčka ale aj kvalitu a kvantitu spermií.

Doktorka kladie dôraz na telesné zdravie a duševnú rovnováhu oboch partnerov. Pomocou výživy, cvičení, TCM lekárka pripravuje organizmus oboch partnerov na to, aby bol schopný počatia. Používa zvyčajne prírodné protokoly, podľa potreby s kombináciou konvenčnej medicíny.

”Keď poviem páru, že nepotrebujú míňať peniaze ani čas na IVF, viem, o čom hovorím”, tvrdí Dr Zhai ďalej dodáva,

“Častejšie, ako si to myslíme, je infertilita záležitosťou očistenia organizmu od škodlivín, o zvýšení cirkulácie vo vaječníkoch a znovunastolení celkového zdravia. Omnoho ľahšie je liečiť mužov, pretože zvýšiť počet spermií nie je zložité”.

Západnú medicínu svojími výsledkami dosť prekvapila. 76% z párov, ktorí sa u nej liečili sa podarilo počať. V tejto skupine je aj 23% žien, u ktorých tehotenstvo najprv skončilo spontánnym potratom, avšak tehotnenstvo bolo neskôr úspešné. Na porovnanie, úspech konvenčnej IVF je asi 41 až 43 percent u žien mladších ako 35 rokov a len 13 až 18 percent u žien starších ako 40 rokov.

Aj keď, ako to žiaľ zvyčajne býva, metódy doktorky Zhai si dlho vysluhovali kritiku od skeptikov z konvenčnej medicíny, mnoho expertov v tejto oblasti viac nemôžu jej obdivuhodné výsledky zapierať.

“Mali sme úspešné otehotnenia, pri ktorých bola úloha Dr Zhai veľmi nápomocná a dôležitá. Je zriedkavé stretnúť sa s niekým, kto praktizuje s toľkou vierohodnosťou ako ona. Nepresadzuje tvrdo len svoje postupy, ale tak, ako nie sme my proti nej, nie je ani ona proti naším protokolom a to je to prepojenie so západnou medicínou, čo ju robí unikátnou. Neviem, či za svoj úspech vďačí akupunktúre, bylinám, alebo jednoducho tomu, že je vynikajúca lekárka, ale odozva pacientov je obdivuhodná. Naša klinika je toho názoru, že Dr Zhai nám určite má čo ponuknúť”,

povedal Stuart Lavery v The Guardian. Lavery je riaditeľom IVF centra v Londýnskom Hammersmith hospital a spolupracuje s Dr Zhai na maximalizácii šance žien úspešne otehotnieť.

Aj keď liečba Dr Zhai nie je lacná a vyžaduje si čas a trpezlivosť (minimálne 6 mesiacov), je stále omnoho lacnejšia ako IVF a má omnoho lepšie výsledky. Úvodná konzultácia stojí 350 Eur, bylinné doplnky 340 Eur mesačne, mesačné kontroly 135 Eur, a tri akupunktúry 480 Eur, teda celkom 4540 dolárov, čo je v prepočte asi 3680 Eur za šesť mesiacov liečby, pričom je potrebné poznamenať, že ide o kliniku na Harley Street, najprestížnejšej ulici súkromných lekárov v Británií. Aj keď sa to mnohým môže zdať veľa, jeden IVF cyklus stojí 10.600 až 15.000 Eur a to s menšou pravdepodobnosťou úspešného otehotnenia.

Štúdia menšieho rozmeru pod vedením Darrena Griffina, profesora genetiky na Kent University jej liečebné úspechy jasne potvrdila. Napriek tomu, váčšina lekárskej oblasti stále odmieta fakt, že lepší životný štýl a prírodné produkty majú moc významne zlepšiť šance na otehotnenie.

Podľa profesora Griffina, väčšia štúdia by stála do jeden a pol milióna dolárov. Je ale veľmi zarážajúce, povedal, že keď o spoluprácu na takejto štúdii požiadal britský výskumný ústav, NHS (britské zdravotníctvo) ako aj Welcome Trust, charitu bojujúcu proti neplodnosti, nik neprejavil najmenší záujem, napriek vynikajúcim výsledkom holistickej liečby a napriek potenciálnemu ušetreniu verejných financii, čo by predstavovalo obrovskú finančnú čiastku.

Tuto môžeme jasne vidieť, ako systém tým uvedomelejším lekárom nedovolí rozvýjať sa a často im aj kladie polená pod nohy. A práve o tomto je stránka Vedomec – nie o nejakej nenávisti voči lekárom, ale o poukazovaní na tieto očividné nedostatky a na priestor pre zlepšenie a zmenu.

Názor na to, prečo uvedené inštitúcie ani takzvaná charita nejaví záujem, si môže každý vytvoriť sám.

Pripravené podľa:

http://www.dailymail.co.uk

http://metro.co.uk

http://www.theguardian.com

http://www.zhaiclinic.com/

http://americanpregnancy.org

 

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 281 ďalším odberateľom

Trackbacks

  1. […] O dôležitosti výživy pred otehotnením a vplyvom na neplodnosť sme písali v článku Špecialistka na neplodnosť pomohla tisícom ženám prirodzene otehotnieť. […]

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s