Vitamín D namiesto chrípkovej vakcíny je omnoho múdrejšia voľba

Stále sa trápite s neustálym kolobehom infekcíí a antibiotík? Výskum potvrdil, že vitamín D pomáha predchádzať infekciám. Spamatajú sa konečne lekári a prestanú tento fakt ignorovať?

Chrípková sezóna je opäť tu. Najlepším liekom na chrípku je vraj prevencia v podobe vakcíny – výstrel, ktorý je neúčinný a v mnohých prípadoch ešte stále obsahuje ortuť.

Vitamín D a jeho dobre zdokumentované antivírusové schopnosti pri prevencii infekcií dýchacích ciest sú trvalo ignorované. Lekári namiesto voľby lacnej, bezpečnej a účinnej prirodzenej obrany proti chrípke stále uprednostňujú (alebo je im to prikazované zhora) nebezpečné a neúčinné vakcíny.

V súhrnnej štúdii, ktorá zhromaždila údaje z 25 štúdií, ktoré zahŕňali viac ako 10 000 účastníkov, sa zistilo, že vitamín D znižuje riziko infekcií dýchacích ciest (vrátane chrípky) o v priemere o 10 percent. (Aj keď vo výskumoch boli použité dosť nízke dávky vitamínu D v porovnamím s odporúčaniami expertov an vitamín D, pozn. red.).

Ochranný účinok vitamínu D bol ešte výraznejší u tých, ktorí ho mali nedostatok.

Pri pacientoch s nedostatkom vitamínu D, ktorým trpí minimálne 40% populácie, bolo riziko infekcie znížené až o polovicu.

Toto je v súlade s predchádzajúcimi zisteniami japonskej štúdie z roku 2010, ktorá skonštatovala, že vitamín D je pri prevencii nádchy a chrípky, ako aj astmatických záchvatov účinný rovnako ako vakcína.

Médiá sa predvídateľne snažia tieto zistenia, akože inak, bagatelizovať, pričom istý článok uvádza, že “nie všetci sú presvedčení, že táto štúdia by nás mala viesť do doplnkovej uličky.”

Vitamín D Council (vedený prof. Holickom) odporúča minimálne 5 000 IU vitamínu D denne, aby sa v krvi dosiahla hladina aspoň 40 ng/ml (100 nmol) a iní lekári z prostredia funkčnej medicíny odporúčajú hladinu minimálne 70 ng/ml (175 nmol), aby sa účinnejšie zabránilo vírusovej infekciám.

Je veľmi smutné, že zdravotnícke orgány neodporúčajú ľuďom, aby užívali vitamín D.

Pozitívom však je, že táto, ako aj mnohé iné štúdie poukazujú na to, že tí, ktorí majú nedostatok vitamínu D môžu jednoducho jeho sústavným dopĺňaním znížiť riziko ochorenia alebo chrípky až o 50 percent.

To je účinnejšie ako chrípková vakcína a bez zoznamu možných vedľajších účinkov, ako sú: horúčka, bolesť hlavy, bolesť v krku, únava, bolesti svalov, mdloby, nevoľnosť a ďalšie.

Dôležité je si uvedomiť, že vitamín D nepracuje samostatne, ale v harmónii s inými výživovými látkami sú najmä vitamín K, horčík, zinok, bór a vitamín A.

Je načase, aby úrady prestali míňať zbytočné milióny na pretláčanie vedľajších účinkov spôsobujúcich vakcín a aby zaradili do bežnej prevencie pomerne lacný vitamín D, ktorý je účinný pri predchádzaní nielen infekcii dýchacích ciest.

Všetky články o vitamíne D

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 281 ďalším odberateľom

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s