Sme tu pre vás už 10 rokov a sme vďační za vašu priazeň a dôveru!

Vianočné a novoročné prianie, 10 rokov Kampane v kontexte s médiami živenou vojnou ideológií a informácíí.

Dovoľte nám pri príležitosti Vianoc, Nového roka a desiatého výročia Kampane za pravdu nielen v medicíne niekoľko slov.

Milí priatelia a aj tí, čo nám prajete menej,

Rok 2017 bol desiatym rokom ako existuje neformálna Kampaň za pravdu nielen v medicíne.

Keď sme v roku 2007, vtedy len na rôznych fórach a neskôr na stránke Bádateľ začali písať napríklad o  škodlivosti cukru, mlieka, sóje a iných potravín, alebo aj o vedľajších účinkoch vakcín a liekov, bolo nám jasné, že povedomie verejnosti o týchto témach bolo veľmi nízke.

Nehovoriac o prevencii chorôb vysokými dávkami vitamínu C a jeho využití pri liečbe (či už samostatnej alebo kombinovanej s konvenčnými liekmi) ochorení. Najmä zo strany takzvaných skeptikov, ale aj od bežných ľudí zavyslých na lekároch a liekoch sa nám vtedy dostávalo výsmechu. Mnohí bežní ľudia sa poučili, no opovrhovanie skeptikov znášame aj dnes, keď vitamín C, D a iné výživové zložky vo vysokých dávkach už čoraz viac využívajú sami lekári (dokonca aj onkológovia), z ktorých nám mnohí píšu.

Po desiatich rokoch môžeme s radosťou konštatovať, že povedomie ohľadom zdravého životného štýlu je neporovnateľne lepšie.

Ľudia sú na chemických liekoch zavyslí o niečo menej. Záujem zdravšie žiť a, v prípade ochorenia, vyliečiť sa pokiaľ možno bez liekov stále rastie. Je to jasné z počtu emailov, ktoré od vás denne prijímame. Pokiaľ sme v roku 2007 prijali len takmer 400 emailov, v roku 2017 to bolo cez 4000, pričom sa snažíme odpovedať na všetky.

Náš úspech okrem celkom jednoduchých odporúčaní závisí predovšetkým od odhodlania jednotlivca a od jeho pevnej vôľe zmeniť doterajšie zlé navyky v stravovaní a myslení.

Podľa objektívnej ankety na našej sesterskej stránke DamianVit z viac ako 7500 ľudí ohodnotilo našu prácu nasledovne: veľmi ste mi pomohli – 35%, veľmi zaujímavé – 21%, zaujímavé – 17%, ešte neviem – 13%, neužitočné – 14%. Je to aj náš, ale predovšetkým váš úspech.

Najlepšie skúsenosti a výsledky máme pri prevencii ochorení a posiľňovaní imunitného systému u dospelých, ale najviac u detí. Veľmi dobre sa nám darí pri problémoch s vysokým tlakom, cholesterolom, osteoporózou, artritídami, akné, ekzémami, astmou, častými zápalmi dýchacej sústavy a inými zápalmi, cukrovkou (najmä, ale nielen, typu B), tráviacimi problémami a pod.

Menej zdaru máme s ochoreniami, ktoré si vyžadujú osobnejší kontakt a to najmä duševné, niektoré autoimunitné ochorenia a rakoviny. U týchto ochorení máme za to, že odhodlanie jednotlivcov je nízke a naopak, emocionálna záťaž vysoká.

Pri našej práci sa samozrejme stretávame aj s prekážkami. Najlepším príkladom je nedávny blog istého pána Benčíka v istom ‘objektívnom‘ denníku, kde nás spojil so stránkou Bádateľ, označil nás za šarlatánov a inak sa vysmieval z naších aktivít. Nebolo to prvýkrát a iste ani nie naposledy. Pánovi Benčíkovi a jeho druhom prajeme veľa pokoja. Na svoju činnosť sme hrdí, svojej práci sa tešíme a vašu dôveru nesklameme ani v budúcnosti.

V jednoduchosti je sila. Budeme sa preto naďalej sústreďovať na základné problémy a ich riešenia či už ide o zdravie alebo spoločnosť. V čase, keď je mnoho ľudí zmätených z mnohých tzv. alternatívnych liečebných a výživových smerov sa my budeme zameriavať na základné, jednoduché a správne stravovacie návyky a na prevenciu zdravia životným štýlom, stravou i dopĺňaním najzákladnejších avšak potentných a všetkým dostupných výživových komponentov (najmä vitamínov C, D a K2). Tak, ako doposiaľ, budeme to robiť podľa najnovších odporúčaní z výskumov v oblasti výživovej, alebo inak funkčnej medicíny – niečo, čo nie je žiadna alternatíva, ale odvýja sa od základov fungovania tela človeka.

V našej výživovej lekárni DamianVit nemáme veľa tovaru. Aj keď predaj väčšieho množstva ziskotvorných produktov od výmyslu sveta je určite lákavý, DamianVit, ako sme viackrát spomínali, nebol vytvorený na princípe zisku, ale na princípe jednoduchosti, kvality a účinnosti. A tak ostávame pri najdôležitejších komponentch výživovej medicíny.

Doposiaľ máme v ponuke minimálne v EU najlepší (kvalitou, potenciou a cenou) vitamín Dmultivitamín, megaenzýmyemulzný vitamín A. V januári 2018, teda hneď na začiatku novej desaťročnice, vám ponúkneme aj na trhu najlepší vitamín K2 (MK7) 200 mcg rozpustený v kvalitnom oleji, keďže podľa výskumov má K2 v tejto forme najlepšiu vstrebateľnosť. Účinky vitamínu K2 na zdravie sú prekvapujúce a z výskumov je jasné, že je jedným z najdôležitejších výživových komponentov.

Svoju pozornosť budeme naďalej upriamovať aj na otázky spojené s pôrodmi, prípravou na prirodzený pôrod a nedostatky v pôrodníctve, keďže je čoraz viac jasnejšie, že zlý, alebo traumu spôsobujúci pôrod má, okrem telesnej traumy, zo socio-psychologického hľadiska negatívny vplyv nielen na samotnú matku a dieťa, ale aj na okolie a celú spoločnosť, ktorá následne trpí.

Spoločnosť sa zmieta v nepokojoch a ideologických konfliktoch, ktorým potrebujeme čeliť a odolať im. Mnohé ideologické záujmy sú živené rôznymi mocnými mienkotvornými médiami, ktoré si hovoria „nezávislé“. Dúfajú, že ľudia sú ovečky, ktoré sa dajú viesť a okrem emócií tiež zneužívajú to, že človek nemá čas hĺbšie skúmať predkladané informácie. Najlepším príkladom je nedávna nešťastná a úplne zavádzajúca kampaň „My sme les“, ktorá doslova oblbla aj mnohých rozumných ľudí a ku ktorej sa o niekoľko dní vrátime.

Aby sme sa pred našími potomkami raz nehabili, potrebujeme rozlišovať pravdivé od nepravdivého. Len tak, premýšľaním a srdcom môžeme úspešne čeliť klamstvu a neprehrať túto novodobú informačnú vojnu. Len tak budeme mať čo odovzdať naším ďeťom a s hrdosťou sa im raz pozrieť do očí.

O to viac vám, vaším rodinám, priateľom a známym prajeme zdravé, krásne, veselé a veriacim aj požehnané Vianoce plné lásky, pokoja a svetla, ktoré nech vás sprevádzaju po celý Nový rok 2018 a aj po tie ďalšie.

Váš Vedomec

www.vedomec.com

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 281 ďalším odberateľom

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s