Vitamín C v tisícnásobnej odporúčanej (konvenčnou medicínou) dennej dávke dokáže zastaviť šíreniu sa rakoviny po tele, prezradila najnovšia štúdia publikovaná v Cancer Cell (marec 2017).
Vedci zo Salfordskej univerzity už skôr zistili, že vitamín C v adekvátnej dávke, akú už v sedemdesiatych rokoch odporúčal Línus Pauling a po ňom mnohí iní, dokáže vyhladovať rakovinové bunky.
Nová štúdia jasne uviedla, že vitamín C je v porovnaní s niektorými skúmanými liekmi na rakovinu až 10 krát účinnejší.
Vitamín C má schopnosť oslabiť rakovinové bunky, čím sa stávajú menej odolnými voči chemoterapii a rádioterapii.
Jeho vysoké dávky zabraňujú štiepeniu glukózy v rakovinových bunkách, pričom mitochondrie v nich nie sú schopné prijímať energiu potrebnú pre ich život.
Výskum zistil, že železo v rakovinových bunkách reaguje s vitamínom C a vytvára deštruktívnu molekulu voľného radikálu – peroxidu vodíka, ktorý je schopný selektivne ničiť len rakovinové bunky.
Vedecký tím sa vyjadril, že vitamín C môže byť potenciálne účinnou formou rakovinovej liečby.
Štúdia tiež potvrdila dávnejšie zistenia, že vysoké dávky vitamínu C spôsobujú len jemné vedľajšie účinky ako dočasné častejšie močenie a sucho v ústach.
Jedenásť pacientov s rakovinou mozgu dostávalo tri infúzie vitamínu C týždenne počas dvoch mesiacov a následne dvakrát týždenne počas ďalších 7 mesiacov, pričom prijímali aj konvenčnú liečbu.
Pokiaľ je pri štandardnej liečbe prognóza prežitia od 14 do 16 mesiacov, kombinácia s vitamínom C predĺžila pacientom život o 6 mesiacov.
Otázne je, aká by bola úspešnost liečby pri dennom podávaní vitamínu C (podľa skorších odporúčaní) a bez toxickej chemoterapie a rádioterapie, možno v kombinácii s inými výživovými komponentami akými sú potentné enzýmy, vitamín D, probiotiká a iné.
Napriek tomuto závažnému potvrdeniu účinku vitamínu C sa táto správa objavila len v niektorých britských médiach. Je teda zrejmé, že hlavnoprúdové média, naklonené farmaceutickým spločnostiam, nie sú touto správou príliš nadšené.
Zdroj:
Vaše príspevky