Ako bubnovanie pomáha pri Parkinsonovej chorobe

drummingŠtúdia publikovaná v Movement Disorders Clinical Practice zistila, že skupinové bubnovanie podporuje celkové zdravie u pacientov s Parkinsonovou chorobou.  

Bubnovanie bolo od nepamäti jednou z hlavných spôsobov tradičných uzdravovacích rituálov.

Štúdia pod názvom DRUM-PD: The use of a drum circle to improve the symptoms and signs of Parkinson’s disease (PD),” bola inšpirovaná faktami, že telesná aktivita v kombinácii s hudobným výkonom dokážu efektívnejšie zlepšiť motorické funkcie pacientov s PD.

Bubnovanie významne zlepšilo hodnoty takzvaného PDQ-39 testu, ktorý sa použiva pri vyšetrovaní Parkinsonovej choroby. Pacienti, ktorí do bubnovacej terapie zaradení neboli, vykazovali rovnaké hodnoty, ako na začiatku šesť týždňoveho sledovania.

Štúdia konštatovala nasledovné:

“Bubnovanie v skupinách výrazne zvrátilo zníženú kvalitu života pacientov s PS. Táto pilotná štúdia naznačuje potrebu rozsiahlejšieho výskumu a porovnania skupinového bubnovania s doterajšími bežnými terapiami Parkinsonovej choroby.“

Pacientom s touto nešťastnou chorobou však radíme, aby na žiadny výskum nečakali, ale aby nemeškali, sadli za bubny a bubnovali, koľko vládzu.

Zabúdať nesmieme ani na celkovú zmenu životného štýlu, najmä stravy a na adekvátne dávky vitamínov, minerálov a iných výživových komponentov, ktoré sú schopné podporiť sofistikovanú samoliečiacu schopnosť tela.


Mov Disord Clin Pract. 2016 May-Jun;3(3):243-249. Epub 2015 Dec 21. PMID: 27340683


 

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 281 ďalším odberateľom

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s