Ďakujem za pomoc pri cukrovke a hrozných bolestiach!

neuropatiaRád by som sa Vám v krátkosti srdečne poďakoval za neoceniteľnú pomoc pri mojej cukrovke (typu 1).

Aj keď som Vás prosil len o pomoc pri hrozných bolestiach nóh (diabetická neuropatia), po Vaších jednoduchých radách nielenže prestali bolesti, ale úplne sa stabilizovali moje rozhádzané glykémické hodnoty a klesli tak, že mi moja nie veľmi príjemná diabetologička musela znížiť inzulín len na jednu tretinu. Beriem teda len JEDNU TRETINU z toho, co som si dlho pichal!

Zlepšili sa aj iné hodnoty v krvi – obvodný doktor povedal, že asi mladnem J

Dovolím si prezradiť, že z Vášho protokolu som mohol užívaž len vitamín C (ale užíval som ho zodpovedne, každý deň až takmer po hnačky), vitamín D 10 kapsulí, teda 50,000 IU, K2 a horčík, keďže ste mi prizvukovali že tieto dva musím spolu s vitamínom D.

Samozrejme, stravu som upravil skoro tak, ako Ste mi kázal. Tiež som skoro každé ráno robil rýchlu chôdzu asi 45 minút. Pitný režim ako ste kázal.

Šetrím si peniažky na megaenzýmy, aby som si objednal viac balení, lebo vidím, že viac baleni je lacnejšie. Potom uvidím, ako zareaguje glukóza a či sa ešte podarí inzulín znížiť.

Dnes sú to presne 3 mesiace, ako som so všetkým začal. Pred časom som neveril (ako asi viete z mojích prvých emailov), že takéto jednoduché rady môžu tak vynikajúco pomôcť pri problémoch, s ktorými som si nevedel rady celé roky a to som pochodil odborníkov! Lekárskych aj nelekárskych… Škoda času sa o tom rozpisovať.

Neviem, čo bude ďalej a či bude možné inzulín celkom vysadiť (potešilo ma, keby hej), ale ak keby všetko bolo ako dnes, a nie horšie, bol by som úplne šťastný – hlavne keď si spomeniem, v akej mizérii som bol len nedávno – a tiež keď vidím iných ako sa trápia, keď chodím na kontroly (na tie teraz chodím každý týždeň, lebo ma doktorka pozoruje, lebo nevie pochopiť, že mi musela inzulín znížiť – ja som sa jej neopovážil povedať, čo som robil).

Napíšem hneď, ako budem mať voľačo nové.

S najsrdečnejším pozdravom, starý pán Dušan

 

Poznámka Kampane za pravdu v medicíne

Text bol štylisticky a gramaticky upravený.

Pán Dušan mal na začiatku, viac ak pred troma mesiacmi, hladinu vitamínu D v krvi extrémne nízku – 25 nmol/ml. Lekárov ani nenapadlo hladinu vitamínu D vyšetriť. Po dvoch mesiacoch užívania spomínanej dávky vitamínu D bola hladina 220 nmol (ideálne experti odporúčaju medzi 225-250 (viac nie je žiadný problém).

Ak si niekto myslí, že pán Dušan si mohol uvedenou dávkou vitamínu D ublížiť, mýli sa. Vo včerajšom článku sme písali o prípade 83 ročnej pani s rakovinou pankreasu, ktorá užívala (a v období písania článku stále užíva) rovnakú dávku 10 mesiacov bez akýchkoľvek problémov.

Navyše, v British Medical Journal bola v roku 2014 popísaná štúdia na 143 pacientoch predovšetkým (a nielen) s cukrovkou typu 1, u ktorých sa po podaní jedinej dávky vitamínu D 600,000 IU významne znížila bolestivá diabetická neuropatická bolesť.

Existuje viacero štúdií ohľadom prínosov vitamínu D a liečby cukrovky typu 2.

Pokiaľ ide o samotnú cukrovku typu 1, je zatiaľ len niekoľko štúdií a tie nepreukázali, žeby vitamín D mohol s určitosťou pomôcť pri liečbe DM1. Neznamená to však, že vitamín D nemôže pri liečbe DM pomôcť, keďže vo všetkých štúdiách boli použité relatívne nízke dávky.

V každom prípade vedecké práce zistili, že vitamín D zohráva významnú úlohu pri zlepšovaní funkcie beta buniek, produkcie inzulínu a stabilizácii glukózy v krvi – teda všetko, čo je dôležité u pacienta s DM1. Najdôležitejšie je, že vitamín D má popri štandardnej liečbe schopnosť pomôcť telu produkovať vlastný inzulín.1,2

1Bizzarri, C. et al. No protective effect of calcitriol on beta-cell function in recent-onset type 1 diabetes: the IMDIAB XIII trial. Diabetes Care 2010;33;1962-1963.

2Aljabri, K. et al. Glycemic changes after vitamin D supplementation in patients with type 1 diabetes mellitus and vitamin D deficiency. Annals of Saudi Medicine 2010;30;454-458.

logo_500

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 281 ďalším odberateľom

Comments

  1. Milan Kyjo says:

    I would like to ask you about my mother what vitamins and preparations she should take about her health condition? 5 months ago two vertebrae on her spine l4 and th12 broke get insulin 10-14mol daily, heart arrhythmia, osteoporosis and long-term rheumatism. I want to ask you how it could be helped.

  2. Zlatica Soltysova says:

    Dobry vecer.Mam 16 rocneho syna je diabetik typu 1.nie je nieco vhodne na vyliecenie.glykemie sa pohybuju hore dole vecsinou je to 14 mol az vyssie.malonķedy do 10.mol.mohla by som poprosit o radu co by bolo vhodne pre nho .je to tazko lebo je to dieta a neodola strave a sladkostiam.dakujem.

  3. JOSEF CIGER says:

    JSOU DOBRÉ ZKUŠENNOSTI TAKÉ S UŽÍVÁNÍM SAPONINŮ….

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s