Štúdia zistila, že chemoterapia zabíja polovicu pacientov do 30 dní!

chemoĎalšia dôležitá štúdia z Británie o účinnosti chemoterapii zistila, že v mnohých nemocniciach chemoterapii podľahne do 50 percent pacientov do 30 dní od začiatku jej podávania.

O (ne)účinku chemoterapie sme písali dávnejšie v článku Aká je chemoterapia v skutočnosti, podľa vedcov, (ne)účinná?

Z výsledkov štúdie sa zdali byť šokované aj samotné média, ktoré sú zvyčajne naklonene farmaceutizmu. Tie napísali, že pacienti musia byť o rizikách lepšie informovaní.

Preskúmané boli dostupné údaje v období 12 mesiacov v roku 2014. Do prieskumu bolo zahrnutých celkovo 23228 pacientov s rakovinou prsníka a 9634 pacientov s rakovinov pľúc, všetci starši ako 24 rokov.

Výsledky sa v rôzných regiónoch líšili, avšak záverom bolo jednoznačné konštatovanie, že chemoterapii podliehajú stovky pacientov len do 30 dní od začiatku podávania. Je zrejmé, že chemoterapii podlieha viac pacientov ako samotnej rakovine.

tlačovej správe zverejnenej na Stanfordskej universite hlavná autorka Dr Neyssa Marina,  profesorka pediatrie vyzdvihla vážnosť týchto zistení a zároveň priznala (niečo, čo je v lekárskej praxi najmä na Slovensku nateraz neslýchané),  že v minulosti liečila mnoho pacientov bez toho, aby vedela, ako veľmi málo je liečba účinná.

Rozhodnutie o tom, či sa liečiť alebo neliečiť chemoterapiou, musí urobiť každý sám. Pacientom, ktorí sa CHT rozhodnú podstúpiť, odporúčame ochranný výživový protokol  na zmiernenie jej toxických účinkov a s cieľom zvýšenia úspechu liečby.

Iné články o chemoterapii

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 281 ďalším odberateľom

Comments

  1. nevedomec says:

    30-day mortality was higher for patients with lung cancer (1274/15 045 [9%]; table 2) than patients with breast cancer (700/28 364 [3%]

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s