Šesť liekov, ktoré môžu vážne poškodiť zdravie

Aj keď mátetoxicdrugs predpis na liek od lekára, nemusí to znamenať, že tento liek bude pre vás bezpečný na užívanie. Ako sa zistilo, veľa populárnych liekov na predpis má vážne vedľajšie účinky vrátane od krátkodobej nevoľnosti a bolestí hlavy po chronické zápalová myopatia a srdcové choroby, či horšie.

Ale táto dôležitá informácia je často zatajená pred pozornosťou spoločnosti a zámerne sa prechováva mýtus, že lieky schválené FDA (Food and Drugs Administration) sú mimo akéhokoľvek rizika. Aby ste lepšie chápali a mali prehľad o tejto problematike, tu je šesť skupín lekármi predpisovaných liekov, pri ktorých by ste mali dvakrát pouvažovať, než sa ich rozhodnete užívať z dôvodu sprievodných rizík s nimi súvisiacimi

1) Inhibítory protónovej pumpy (lieky na znižovanie žalúdočnej kyseliny)

Milióny ľudí berie PPls na zmiernenie symptómov refluxu (gastroesophageal reflux disease – GERD), ťažkosť spôsobená prenikaním kyseliny a jedla späť do pažeráka. Lenže sa ukázalo, že PPls ako Nexium (exomeprazole) a Prevacid (lansoprazole) zabraňujú absorbovaniu živín a zamedzujú produkcii potrebných žalúdočných štiav, čo môže viesť k iným zdravotným problémom.

Americká Správa pre jedlo a liečivá (FDA) vydala najmenej tucet upozornení na nebezpečenstvo plynúce z užívania PPls, ktoré zahrňuje zvýšený risk bakteriálnej hnačky, nedostatok magnézia a lámavosť kostí. Dlhodobé užívanie PPls bolo tiež spojené so zvýšeným rizikom zápalu pľúc a nezdravého priberania na váhe.

2) Statíny (lieky na znižovanie cholesterolu).

Na prvom mieste v rebríčku predajnosti liečiv po radu niekoľkých rokov sú statíny, vítaný medicínskou spoločnosťou ako druh zázračného liečiva na zvýšený cholesterol a srdcové ochorenia. Ale populárny statín ako Lipitor (atorvastatin calcium) a Crestor (rosuvstatin calcium) zvýšil u užívateľov riziko cukrovky, choroby pečene, poškodenie mozgu, zakrpatenie svalov a dokonca zapričínil aj skorú smrť.

Vedľajšie účinky statínov sú tak závažné, že FDA v poslednom čase rozšírilo oficiálne varovanie na ich užívanie.

Okrem toho, viac ako tucet štúdií ukázali, že užívanie statínov ako základnej prevencie na predídenie srdečného záchvatu či infarktu pomáha málo – ak vôbec, čo znamená, že tento druh liečiva je medicínsky neužitočný pre milióny inak zdravých ľudí, ktorým je predpisovaný.

3) Antibiotiká

Antibiotiká sú ďalšou skupinou liečiv, ktoré spôsobuje dlhodobé zdravotné problémy bez poskytnutia veľkého, či vôbec nejakého prospechu. Nezmyselne predpisované pri zdravotných problémoch, ktorým často ani nezodpovedajú. Antibiotiká a ich dlhodobé zneužívanie medicínskou vedou spôsobilo veľa infekcií, ktoré sú zhubné a neliečiteľné.

Podľa Shane Ellison, z časopisu The People´s Chemist, tri najnebezpečnejšie antibiotická, ktoré sú v súčasnosti predpisované sú Levaquin (levofloxactin), Vancocin (vancomycin hydrochloride) a Bactrim (trimethoprim a sulfamethoxazhole). Za veľmi nebezpečný je Ellisonom považovaný tiež quinolones, ktorý je najbežnejšie predpisovaný druh antibiotík. Dodáva, že antibiotiká ako Cipro (ciprofoxacin), Avelox (moxifloxacin HCL) a Floxin (ofloxacin) môžu spôsobiť vážne a trvalé postihnutia.

Pozn. Kampane za pravdu v medicíne: Samozrejme, omnoho bezpečnnejšie nie sú ani ostatné antibiotiká, keďže všetky viac alebo menej ničia pre imunitu dôležitú črevnú mikroflóru a bunkové mitochondrie (energetický zdroj buniek).

4) Neuroleptiká

Jedny z najsmrteľnejších liekov, neuroleptiká sú bežne predpisované na stavy ako schizofrénia, bipolárna porucha (predtým „mániodepresia“) a vážne depresie, ako aj na ´bez-titulované´ zdravotné stavy ako mierne poruchy nálad a každodenné starosti. Ukázalo sa, že populárne neuroleptiká ako Seroquel (quetiapine fumarate), Abilify (aripiprazole), Risperdal (risperidone) a Zyprexa (olanzapine) zvyšujú hladinu cukru v krvi, tukov a cholesterolu a podporujú k nadobudnutiu nadváhy.

Viac znepokojujúce je dlhodobé neurologické a mozgové poškodenie, ktoré môže byť dôsledkom užívania neuroleptík, nespomínajúc vysoko zvýšené riziko metabolického syndrómu, ktoré môže zahrňovať veľké zdravotné problémy ako srdcovocievné ochorenie a cukrovku.

Neuroliptiká sú tak nebezpečné, že štúdium uverejnené v časopise British Medical Journal ich vyhlásilo za viac smrteľné ako terorizmus.

5) Opiáty – Tabletky tlmiace bolesť.

Farmaceutické lieky boli oficiálne prehlásené za hlavnú príčinu smrti v Amerike. Vedúcu funkciu majú práve opiátové tablety na tíšenie bolesti ako Vicodin (hydrocodone bitartrate a acetaminophen), OsyContin (oxycodone HCl), Percocet (osycodone a acetaminophen), kodeín a morfín.

Podľa štúdií Brandeiskej univerzity v Massachusetts, lekárske recepty na bolesť tíšiace tabletky sú dnes zodpovedné za väčší počet prípadov smrteľného predávkovania sa ako heroín a kokaín. Americké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb vyhlásilo epidémiu v reakcii na zvyšujúce sa množstvo predpisovaných liekov proti bolesti so smrteľnými následkami.

6) Selective serotonin reuptake inhibitors (SSRIs) – antidepresívne lieky zvyšujúce serotonín.

Antidepresíva ako Prozac (fluoxetine, Zoloft (sertraline, /axil (paroxetine) a Lexapro (escitalopram) sú medzi nami už roky, ale nebezpečenstvo ich užívania dostáva typicky oveľa menej pozornosti ako by si zaslúžilo. Vedľajšie účinky ako sklony k samovražde, sexuálna disfunkcia, gastrointestinálne krvácanie a srdcové ochorenia sú len malým kúskom ľadovca, keď hovoríme o vedľajších účinkoch SSRIs.

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 280 ďalším odberateľom

Comments

  1. Odkedy ma lekari liecia a hl. od likov som este horsie na tom ako predtym

    • danka says:

      Vierka pomaličky sa liekov zbavujte, je to cesta do pekla,pora dte sa s Damianom, aj str.zdravie.az-cz je vinikalúca. Držím Vám palce.

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s