Antikoncepcia môže zabiť a zabíja! A často! Zomierajú mladé dievčatá

hormonyzabijajuAj keď tretia generácia antikoncepcie má výhodu, že ženy nepriberajú a netŕpia bolesťami hlavy, majú jednu, ale veľmi vážnu nevýhodu – riziko zrazenín krvi s následkom úmrtia. Toto riziko však ani zďaleka nie je malé.

Presnefallankurek toto sa stalo len 21 ročnej pomocnej britskej učiteľke Fallan Kurek (iný článok je tuto), ktorá zomrela len mesiac po zmene starej antikoncepcie na novú. Zabila ju krvná zrazenina, ktorá sa jej dostala z nohy do pľúc. Jej matka tvrdí a je si istá, že liek, ktorý je bol predpisaný na reguláciu menzesu spôsobil jej náhle problémy, kolaps a nakoniec, pár dní po krvnej zrazenine v pľúcach, smrť. Zomrela 14 mája 2015.

Toto tvrdenie nie je neopodstatnené. Štúdia zistila, že progestogénny hormón levonorgestrel, ktorý sa nachádza v novšej antikoncepcii, ktorú spomínané dievča užívalo, je spojený s dva a pol násobne zvýšeným rizikom krvných zrazenín oproti ženám, ktoré anntikoncepciu vôbec neužívajú. Antikoncepcia obsahujúca hormón estrogén predstavuje rovnaké, životunebezpečné riziko.
Najnovšia dôslednejšia štúdia je ešte kritickejšia

Aj keď už predošlé štúdie poukazovali na spojenie medzi antikoncepciou a krvnými zrazeninami, táto štúdia, vypracovaná na University of Nottingham v Anglicku, je obzvlášť dôslednou a s jasnejším záverom a zároveň kritickou voči predošlým, metodologicky menej kvalitným prácam.

Záver štúdie bol následovný:

„Táto populačná, prípadovo kontrolovaná štúdia preukazuje oproti antikoncepciám druhej generácie vyššie riziko cievného tromboembolizmu spojeného kombináciou orálnej novogeneračnej antikoncepcie, s vínimkou norgestimátu.“
Riziko trombózy je pri niektorých antikoncepciách až 4 násobné

Ešte viac zarážajúce je ich zistenie, že problémy nespôsobujú len hormóny levonorgestrel and estrogén, kde je riziko zrazenín dva a pol násobné, ale aj iné antikoncepcie, obsahujúce “…drospirenone, gestodene, cyproterone, a desogestrel u ktorých sa riziko krvných zrazenín zvýšilo až o štyrikrát.”

Toto úmrtie následkom antikoncepcie nie je prvé a asi ani posledné

Kurekovej smrť po uživaní antikoncepcie, často predpisovanej na problémy s kožou a nepravidelný menšruačný cyklus, nie je jediná.

16 ročná Nancy Berry, podľahla takisto po 28 dňoch užívania antikoncepcie.

22 roTrudibanningčná londýnčanka Trudi Banning, vojačka vo vynikajúcom zdravotnom stave skolabovala po tom, ako jej náhla veľká krvná zrazenina spôsobila totálnu gangrénu tráviaceho traktu, bola 6 mesiacov v kóme a podarilo sa jej prežiť pravdepodobne len vďaka najlepšej starostlivosti vo vojenskej nemocnici vo Swindone. Samozrejme, nikdy sa jej potom nepodarilo otehotnieť.

Jej obžaloba (spojená s ďalšími 122 poškodenými ženami, alebo pozostalými po ženách, ktoré zomreli) proti výrobcom antikoncepcii na Najvyššom britskom súde zlyhala s tým, že neexistovali dostatočné dôkazy, že za zdravotné poškodenia a úmrtia boli zodpovedné antikoncepčné pilulky. Niet sa čomu diviť, keď výrobca mnohých antikoncepcií sídli v Británii. Na európskej úrovni sa však táto spojitosť potvrtila, po čom britské úrady rozoslali výstražné listy 80 tisícom všeobecných lekárov o skutočných rizikách antikoncepcie a naliehali, aby s tým boli pacientky oboznamované.

Helen Schofield 33 ročná predavačka z Manchestru, užívala antikoncepciu len dva týždne, a skolabovala a zomrela na ulici pred očami svojej rodiny keďže sa krvná zrazenina dostala z nohy do pľúc. Nezávislé vyšetrovanie zistilo, že ju lekár neopozornil na možné riziko zrazenín.

“Toto je hrozne frustrujúce”, povedal profesor Frits Rosendaal, svetový špecialista na ochorenia spojené s krvnými zrazeninami z University of Leiden v Holandsku. Podľa neho niet pochýb o tom, že by sa antikoncepcia treťej generácie vôbec nemala ženám predpisovať.

“Predpisujú sa však naďalej a to len vďaka agresívnemu marketingu farmaceutických korporácií a ignorovaniu rizík lekármi”, podotkol profesor. Tieto antikoncepcie nemajú v nijakom prípade väčší úžitok oproti ich riziku. Ženy väčšinou nemajú poňatia o žiadných ich rizikách a už vôbec nie o vážnych rizikách a existujú aj omnoho menej rizikovejšie liečby akné”, dodal.

Predpokladá sa, že o život následkom užívania antikoncepcie mohlo prísť asi 800 žien len v samotnej británii, píše Daily Mail.


Zdroje

(1) Daily Mail

(2) Science Daily

(3) British Medical Journal

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 281 ďalším odberateľom

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s