Za dlhovekosťou musíte rezko kráčať

briskwalkLen dvadsaťpäť minút chôdze denne môže predĺžiť život o sedem rokov, tvrdia vedci s tým, že nikdy nie je neskoro (alebo naopak, príliš skoro). Aj ľudia v sedemdesiatke majú príležitosť využívať výhody aktívneho pohybu.

Podľa Sanjaya Sharmu, profesora srdcových ochorení zo St. George’s University Hospitals v Londýne, pravidelný ľahký šport alebo pohyb, ako napríklad rezkejšia chôdza dokáže znížiť riziko úmrtia na srdcový infarkt u päťdesiatníkov a šesdesiatníkov až o polovicu.

Z rezkej chôdze môžu mať úžitok aj srdciari. “Takíto ľudia nemajú behať, ale chodiť až pokiaľ vlázdu rozprávať (nie spievať)”, odporúča professor Sharma. Táto jednoduchá zásada je veľmi dôležitá pri dnešnom sedavom spôsobe života.

Isté druhy pohybu môžu byť viac užitočnejšie než iné. Aktívny pohyb je jedným z najlepších spôsobov na dosiahnutie vyšieho veku. Namiesto spoliehania sa na drahé krémy proti vráskam výskumníci odporúčajú zaradiť do každodenného života viac pohybu. Podľa DailyMail.co.uk:

Autori štúdie zistili, že vytrvalý pohyb a viac intenzívny pohyb je naproti iným cvikom (napr. posilovanie) pre zdravie omnoho účinnejší a čím je pohyb intenzívnejší, tým viac sa aktivuje process spomaľovania stárnutia.

Christi Deaton, profesor z Cambridge Institute of Public Health, hovorí: ‘Čím viac ste fyzicky aktívnejší, bez ohľadu na to, ako neskoro začnete, tým viac úžitku z toho budete mať.

Pacientom, ktorý majú kardiovaskulárne ochorenie alebo zlyhanie srdca odporúčame pravidelný aktívny pohyb, lebo je to pre nich veľmi dôležité. O to viac to platí pre zdravých ľudí preto, aby si zvoje zdravie udržali čo najdlhšie.

V zásade, každý, v akomkoľvek veku môže mať úžitok z pohybu, aj keď nikdy predtým necvičil. Aj keď niekto nie je športovo stavaný, už len 25 minút rezkej chôdze denne môže prispieť k lepšiemu zdraviu a celkovej kvalite života.

Zdroj

DailyMail.co.uk

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 281 ďalším odberateľom

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s