Je možné vyzerať o dvadsať rokov mladšie?

pamelaNie zriedkavo dostávame emaily s otázkou, čo robiť preto, aby som vyzeral/a a cítil/a sa mladšie a či to vôbec je možné. Poniektorí sa pýtajú, ktoré výživové doplnky môžu v tomto snažení pomôcť. Nie je to však len otázkou výživových doplnkov. Aj keď adekvátny prijem vitamínu C, D, inych vitamínov, minerálov, antioxidandov a predovšetkým enzýmov (ktorých nedostatok je s pribudajúcim vekom najviac zodpovedny za starnutie), je veľmi dôležitý je, spomalenie stárnutia alebo jeho dočasné zvrátenie (omladenie) nie je možné bez celkového životného štýlu, ktorý zahŕňa predovšetkým kvalitnú, vyživujúcu stravu so zaradením niektorých superpotravín.

Zdravotnícke inštitúcie a tvrdí skeptici budú na tieto veci možno narážať s tým, že nie sú vedecky podložene. Pre mnohých však nie sú dôležité vedecké štúdie, často cielene a vedene korporáciami, ale realita.

6 jula 2015 britsky dennik Daily Mail priniesol reportáž o 52 ročnej žene vyzerajúcej ako tridsiatníčka.

Pamela Jacobs tvrdí, že jej hlavným „tajomstvom“, pomimo iné zaužívané praktiky, je kokosový olej.

  • Pamela Jacobs, z britského Leeds, ma 52 rokov, avšak veľa ľudí jej typuje do 30 rokov
  • Vdačí za to zdravej strave obsahujúcej veľa kokosového oleja
  • Ma 21 ročného syna a raz do týždňa sa venuje aktívnemu cvičeniu
  • Jedinou nevýhodou je, že si ju neznámi ľudia (a najmä dievčatá 🙂 ) mýlia aa synovu priateľku

Pamela neraz mala skúsenosť keď jej bol ponúknutý študentský listok na dopravu, atrakcie a pod., po čom po prezradení veku nasledoval úžas dotyčného.

Okrem kokosového oleja sa svoj výzor vďačí génom (keďže aj jej matka vyzerala na svoj vek mlado), pravidelnej parnej saune, exofiliácii (odstraňovanie vrchnej, odumretej časti pokožky) a používaniu prírodného opaľovacieho krému.

Do jej dennej stravy patrí okrem kokosového oleja najmä poriadna dávka listovej zeleniny.

‘Milujem kokosový olej’, hovorí Pamela. ‘Moja mama nám ním stale natierala pokožku a vlasy a ja tým pokračujem dodnes. Používam ho do jedla, kávy, na odstraňovanie make-upu, ošetrovanie vlasov a drobných rán a dvakrát denne ho natieram na kožu.’

Vyhýba sa prodiuktom obsahujúcim pšeničnú múku, a taktiež je málo ovocia, kvôli vysokému obsahu cukru.

‘Dodržiava zásadu 80/20, 80 percent čo najzdravšej stravy a 20 percent pochutiek ako zdravšie sladkosti, trochu alkoholu a čiernej čokolády.’

Pamela sa taktiež vyhýba chemikáliám v domácnosti, používa minerárnu soľ a raz týždenne si na noc na tvári necháva masku z kokosoového oleja.

‘Myslým si tiež, že receptom na večnú mladosť je aj každodenný úsmev a vnútorná pohoda, napriek akejkoľvek nepriazni z okolia’, tvrdí Pamela.

STRAVA

Pamela dodržiava zdravú stravu založenú zväčša na zelenine dopraje si navyše bielkoviny v podobe lososa. Do jedál pridáva koreniny ako zázvor, kurkuma, čily papriku aveľa čierneho korenia.

Jej raňajky pozostávajú napríklad z vareného bio vajca, s bezgluténnym chlebom a kokosovým jogurtom s čerstvými lesnými plodmi. Neskôr to zapíja kokosovou vodou s trochou tekutého železa na doplnenie kvôli pribudajúcim rokom.

Na obed má zeleninový šalát s bio špenátu, kelu, rukoly, uhoriek, paradajok, olív, červenej papriky, avokáda, fazuľových klíčkov a kyslej kapusty. „Čerstvá bazalka a koriander dodajú chuť, zatiaľ čo tekvicové a slnečnicové semená tomu okrem výživy dodajú aj chrumkavosť. Ako zdroj bielkoviny volím buď trochu lososa, vajcia alebo kuracinu.

Na večeru jem podobne zdravo, trochu kuraciny, alebo rybaciny, alebo jahňaciny s kopou zeleniny.

Pamela nevynechá za hŕsť mandli, denne si pochutí na zeleri a humuse a kávu limituje na raz denne.

Väčšina toho, či je, je bio kvality. Pije prevažne vodu a ochucuje ju čerstvou šťavou z limetiek.

Zdroj

Daily Mail

 

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 281 ďalším odberateľom

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s