“Zdravé mlieko” je PODVOD

badmilkAmerické ministerstvo poľnohospodárstva (USDA – US Department of Agriculture) potvrdilo, že každodenná reklama o mlieku je zavádzajúca. Oficiálna správa expertov USDA súhlasí s množstvom protestov lekárov voči agresívnym reklamám propagujúcim mlieko, keďže ide i číre zavádzanie verejnosti.

Vytvorenie preverovacej skupiny na USDA bolo reakciou na petíciu Združenia lekárov za zodpovednú medicínu, neziskovú organizáciu so sídlom vo Washingtone , cieľom ktorej je chrániť verejnosť a viesť výskum.

Petícia, vypracovaná obchodnou komisiou FKO v júli 2000 sa sťažuje, že agresívne reklamy, propagujúce mlieko ako zdravé, nemajú žiadnu vedeckú podporu a sú zavádzajúce aj v tom, že prehlasujú, že mlieko zvyšuje športový výkon. Na tom, že ide o nepravdu, sa zhodli vedci z mnohých amerických univerzít.

Čo je alarmujúce je, že USDA aj lekári priznávajú fakt, že konzumácia mlieka podstatne zvyšuje riziko rakovín, srdcových ochorení, artritídy a iných metabolickych a infekčných ochorení. Reklamy by na tieto skutočnosti mali upozorňovať.

Minimálne 16 výskumných štúdií spája mlieko s rakovinou prostaty a mliečny tuk so srdcovými ochoreniami, tvrdí Dr Neal D. Barnard, prezident spomínaného lekárskeho združenia. „Je najvyšší čas, aby tieto zavádzajúce reklamy o zdraviu prospešnom mlieku skončili“.

USDA sa tiež sťažuje, že reklamy často uvádzajú ľudí do omylu keď uvádzajú, že samotný vápnik z mlieka dokáže zabránit vzniku osteoporózy. Toto je podvodné, keďže vápnik z mlieka sa nedokáže v ľudskom tele vstrebávať a okrem toho, k vstrebávaniu vápnika je potrebný prírodný vitamín D. Tieto fakty sú však mliekárenským priemyslom v reklamách na mlieko cieľavedome potláčané.

Mlieko by malo byť zaradené do podobnej rizikovej skupiny, ako cigarety, tvrdi Dr Bardard. Niektorí ho miluju, iní nenávidia a nie je pre človeka potrebné a zdravé, ba naopak, predstavuje pre každého zdravotný hazard.

Tragickou skutočnosťou je stále to, že množstvo ľudí považuje kravske mlieko za hodnotný a zdravý produkt. To je výsledkom komercializácie mlieka a jeho propagácie za účelom nie zdravotným, ale za účelom miliardových ziskov.

 Tento článok bol pôvodne publikovaný 14 marca 2008.

Odporúčame tiež:

Mlieko, jedlo Bohov alebo koreň chorôb

Pravda o mlieku: odkaz pre pacientov

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 281 ďalším odberateľom

Comments

  1. 35bull35 says:

    Jediné mlieko prospešné pre človeka je kojenecké v obdobi kojenia..

  2. Tatiana says:

    Nie je mlieko ako mlieko. Surove nepasterizovane mlieko od krav zo zelenej pastvy v bio chove je uplne ina trieda ako to, co sa bezne pod pojmom “mlieko” predava. Doporucujem pozriet si stranku Nadacie Dr. Westona Price-a, pripadne stranku http://www.vyzivujicitradice.cz

    • Zdravim Tatiana, Mlieko a maso, ako hlasal Weston Price, vobec nie je potrebne k zdravemu zivodu a zobom/kostiam. Su to fitonutrienty z ovocia, zeleniny, plodov a bylin, ktore su potrebne k zdraviu a dlhovekosti. Aj ked nepasterizovane biomlieko, a este lepsie kysnute, je omnoho lepsie ako mlieka z obchodu, aj tek nie su pre cloveka nevyhnutne a casto to clovek, najma starsi, tiez nedokaze spraavne stravit. Jednoducho, to mlieko nie je urcene pre konzumaciu clovekom, ale teliatkami.

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s