Kandidiáza: Keď sa bežné kvasinky premnožia

Z knihy: Rakovina – prečo stále umierame bez spoznania pravdy.candida

Malí votrelci sú prirodzenou súčasťou všetkých organických foriem života. Ľudský organizmus nie je žiadnou výnimkou.

Naše črevá sú hostiteľmi až pre 400 druhov baktérií a iných organizmov, ktoré štiepia jedlo na to, aby sa výživné látky mohli vstrebať a vytvárajú potrebný odpad, ktorý sa následne z organizmu vylúči.

Tieto rôznorodé mikroorganizmy žijú v zdravom tele hosťujúceho človeka vo vzájomnej harmónii. Ak svojím stravovaním a životným štýlom túto harmóniu narušíme, skôr, či neskôr začnú vážne problémy.  

Candida albicans, za normálnych okolností benígna a prospešná kvasinka, je jednou z hlavných výtržníkov.

Ak ju bezhlavo kŕmite jej obľúbenou stravou – glukózou a poskytnete jej ideálne anaeróbne prístrešie – tkanivá s nedostatokom kyslíka, ktoré vytvára kyslé prostredie a zapríčiňuje fermentáciu, hojne sa rozmnožuje, kŕmi sa a rastie. Popri tom poškodzuje a infikuje zdravé bunky a produkuje toxíny, ktoré zrádzajú vlastnú imunitnú ochranu organizmu.

 

Parazity


Tí, ktorí majú rakovinu, zvyčajne hosťujú nejakú formu premnožených parazitov. Parazity sú formy života, ktoré sú nepozvanými nájomcami v našich kyslých organizmoch a ešte k tomu neplatia nájomné.

Môžu sa pohybovať od maličkých amébií, ktoré je možné zistiť len mikroskopom, až po pásomnice, dlhé niekoľko desiatok centimetrov.

Pri svojich každodenných činnostiach si často neúmyselne vytvárame parazity. Deje sa tak, najmä keď zjeme nedovarené, nesprávne uvarené alebo kontaminované jedlo.

Urobte experiment a na niekoľko slnečných dní skúste vybrať nejaké jedlo pre mačky a dať ho do izolovanej časti vo vašej záhrade, a potom sa vráťte a preskúmajte ho (nedovoľte, aby k tomu mali prístup zvieratá a neklaďte to ani na trávu, ani na zem). Uvidíte, ako sa hemží červami.

Eliminácia parazitov je trojfázový program. Zahŕňa ich ničenie počas celého ich životného cyklu (od vajíčok až po dospelosť), ich vyplavovanie von z organizmu a nakoniec dopĺňanie zdravých výživných látok do oslobodeného organizmu, aby sa tak navrátilo a zachovalo optimálne zdravie.

 

Plesne, huby a kvasinky


Plesne a kvasinky taktiež obývajú naše telo. Kanadský výskumník Ron Gdanski nám ich popísal:

„Na zemi existuje okolo 500 000 plesňových druhov. Biologicky  úzko súvisia aj s rastlinnou a aj živočíšnou ríšou.

Huby nie sú rastliny, pretože nemajú cievne pletivo (lyko a xylém), ktoré tvorí skutočné korene, stonky a listy vyšších rastlín. Huby majú aj nedostatok chlorofylu na fotosyntézu, a preto musia žiť ako parazity.

Ich funkcia na zemi je rozkladať mŕtve a umierajúce veci.

Huby takisto napádajú živé tkanivá a prežívajú vytváraním toxínov a enzýmov, aby premohli imunitný systém hostiteľa.“[1]

Kvasinky, ako napr. Candida, sú jednobunkové huby, ktoré sa hojne rozmnožujú, ak sú kŕmené organicky viazaným uhlíkom, jedným z nevyhnutných prvkov, ktoré charakterizujú všetky mŕtve a žijúce hmoty.

Huby a kvasinky sú ako hyeny africkej stepi. Sú to hmoty, ktoré zbierajú odpadky. Nadbytočné uhlíkové zlúčeniny, ako napr. cukor, sú ich obľúbencami.

Čím presladenejšie jedlo jeme, tým viacej sa tieto živé formy napchávajú s nami. Kvasinky sú známe tým, že fermetujú cukor na alkohol za neprítomnosti kyslíka. Pivovary sú na nich závislé!

Ak nebudeme cvičiť, alebo ak nebudeme jesť organické ovocie a zeleninu bohaté na kyslík, budeme pozývať toto nebezpečné a nevítané rozmnožovanie sa bytostí tým, že im poskytneme semenisko chudobné na kyslík a bohaté na fermentáciu, v ktorom môžu prekvitať.

 

Vzťah medzi parazitmi a rakovinou


Pretože rakovina je procesom hojenia, ktorý sa neukončil po splnení svojej úlohy, Candida a iní výtržníci majú silnú schopnosť zraniť náš organizmus.

Ich niťové mycéliá vnikajú a napádajú steny ľudských buniek, aby mohli rásť a kŕmiť sa, uvoľňujúc pri tom do svojho bezprostredného okolia mykotoxíny. Toto poškodzuje tkanivo, depolarizuje ho a spôsobuje spomínaný tok zranení, ktorý sa okamžite spúšťa.

Následný proces hojenia sa snaží nahradiť tie infikované bunky, ktoré organizmus odmieta, pretože sa nesprávne spájajú so zdravým tkanivom.

Prúd zranenia sa preto nevypne, a tak sa bunky naďalej množia, poháňané sladkou stravou pacienta, ktorá v kyslom anaeróbnom prostredí produkuje prostredníctvom fermentácie alkoholový odpad. Tento následne ďalej poháňa rakovinu.

Zatiaľ, čo huby a kvasinky a ich potomkovia – nádory – prekvitajú, vylučujú enzýmy, ktoré potláčajú okolité bunky imunitného systému a okrádajú ich o kyslík, a tak si vytvárajú ďalšie ideálne prostredie na fermentáciu, ktorá im umožňuje napádať a ničiť ďalšie bunky.

Tu máme dynamický vzťah medzi parazitmi, kvasinkami, hubami a rakovinou.

Rakovina sa bežne vyskytuje v oblastiach malých dutín orgánov hosťujúceho organizmu, v kanálikoch a skladovacích oblastiach, kde sa môže zachytiť krvný cukor a kde je možné ho zbaviť kyslíka. Preto, toto sú miesta, kde sa môžu nenásytné bytosti čo najviac vykrmovať.

Krvné zrazeniny, stagnujúce lymfatické tekutiny, zranenia, ktoré sa zle hoja a benígne nádory sú takisto významnými miestami, kde sa zbiera krvný cukor, ktorý poskytuje dostatok potravy pre oportunistické tvory.

Tieto potom prekvitajú a poškodzujú bunky, čo spúšťa tok zranenia a  proces hojenia, ktorý potom kopíruje tieto zmutované bunky na nádor, atď.

Zničenie premnoženej Candidy, húb a iných bytostí nie je jedinou úlohou potrebnou na úplný ústup chorôb, akými sú rakovina, problémy so srdcom, skleróza multiplex, AIDS a mnohé iné.

Rovnako je nevyhnutná kompletná reorganizácia vášho organizmu na dobre vyživované, netoxické a zásadité prostredie, bohaté na kyslík, aby ste zabezpečili, že nebudete týmto zákerným a sebeckým tvorom dodávať jedlo a že oživíte imunitné funkcie a vyčistíte sa, aby ste uchovali zdravie, na ktoré má váš organizmus právo.

 

Kandidiáza


Problém, ktorý spôsobuje Candida, je známy ako ‘kandidiáza’ alebo ‘kvasinkový syndróm’. Problémy ako parazity, huby a kvasinky v organizme začínajú byť medicínou chápané až v posledných desaťročiach.

Predtým by mnoho lekárov nikdy nemalo podozrenie na kandidiázu v tele, poiaľ by im len neboli prezentované očividné symptómy oparov, vaginálnych infekcií, plesňového ochorenia typu tinea cruris[2], atletickej nohy[3] alebo plesňových infekcií nechtov na nohách.

Všetky prejavy vonkajších plesní sú však často znakom už dlho rozvinutých telových (systémových) plesní.

 

Symptómy parazitickej infekcie


Prítomnosť parazitov sa prejavuje nasledovnými príznakmi:

 • slabá imunita
 • nedostatok sexuálnej túžby
 • plesne nechtov na nohách
 • chronické nafukovanie a plynatosť
 • svrbenie konečníka, afty (biele škvrny na jazyku a na vnútorných stranách líc)
 • pálenie
 • pohlavne prenosné choroby (STD)
 • otupenosť alebo pocity únavy
 • syndróm chronickej únavy (ME)
 • alergie
 • citlivosť na jedlá a na chemikálie
 • opary
 • chronické vaginálne kvasinkové infekcie a výtoky (zvyčajne hutné biele)
 • vyrážky a svrbenie v okolí mužských genitálií
 • infekcie močového mechúra
 • kŕče v tráviacom trakte
 • návaly chute na jedlo bohaté na cukor a sladkosti, na jedlo bohaté na kvasnice a uhľohydráty

Zvyčajne tí, ktorí trpia kandidiázou, vo svojej minulosti tiež pravdepodobne často užívali antibiotiká, Prednison alebo iné lieky na základe kortizónu.

Môžu sa cítiť omámene alebo ‘nie vo svojej koži’, ženy môžu trpieť na nepravidelnosti v menštruačných cykloch, endometriózu, škvrny pred očami, hnačky, zápchy, chaotické črevné pohyby, bolesti svalov a prostatitídu.

 

Pridružené potiaže


Syndróm podráždeného čreva, ekzém, psoriáza, depresie, podráždenosť, predmenštruačný syndróm (PMS), rakovina, skleróza multiplex, ochorenia srdca, artritída, osteoporóza, syndróm chronickej únavy (ME), syndróm poškodených čriev, gastro-intestinálny reflux (tzv. pálenie záhy), lupus, dna, Crohnova choroba, hyperaktivita, neplodnosť, herpes, chlamýdie, Alzheimerova choroba, sklerodermia, Raynaoudova choroba, obličkové kamene, Cushingova choroba. Zoznam nie je vyčerpaný.

 

Príčiny kvasinkových infekcií


Parazity, kvasinky, huby a baktérie, stále sa rozmnožujúce vo vlhkých, teplých oblastiach, najmä ak sa tam nenachádza zdraviu prospešná črevná flóra, ktorá zvyčajne ovláda parazity. Prospešná črevná flóra je často ničená dlhotrvajúcim vystavením sa ktorejkoľvek z nasledujúcich látok:

 • antibiotiká, Prednison a podobné lieky
 • podvýživa
 • prevaha vareného jedla (bez enzýmov a iných výživných látok)
 • neustála konzumácia kyslotvorných jedál[4]
 • fajčenie cigariet
 • pitie fluoridovanej vody
 • antacidy
 • príjem prebytočného cukru a vysoko glykemických uhľohydrátov

 

Konajte! – kroky k odstráneniu kvasiniek


Niektoré laboratórne pracoviská vykonávajú analýzu stolice, z ktorej je možné zistiť premnoženie Candidy alebo iných parazitov, ktoré spôsobujú zdravotné problémy. Kliniky metabolickej alebo detoxikačnej medicíny poskytujú tzv. vyšetrenie kvapky krvi (pomocou mikroskopie tmavého poľa), kde je možné plesne diagnostikovať v živej krvi.

Opatrenia proti Candide, hubám, kvasinkám a iným parazitom sú navrhnuté tak, aby tieto parazity vyhladovali, až kým nekapitulujú.

Diétne stravovanie proti Candide tvorí základ všetkého a malo by sa prísne dodržiavať. Zložky tohto programu sú navrhnuté tak, aby zabíjali parazity a vyplavovali ich zo systému.

Vyčistenie čriev oxidom horečnatým vyplaví zo systému pri jedinom vypláchnutí celý nákladiak parazitov, ale je potrebné, aby prospešná flóra, ako napr. Lactobacillus acidophilus/bifidum (probiotiká) bola následne znovu obnovená, aby sa udržala rovnováha.

Pre pacientov s rakovinou sa môže striktné stravovanie zdať dosť prísne, ale je absolútne dôležité a ideálne na odstránenie skutočných príčin tohto ochorenia a opätovného uzdravenia organizmu.

Z knihy: Rakovina – prečo stále umierame bez spoznania pravdy. (Autorské práva vyhradené)

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 281 ďalším odberateľom

Comments

 1. TOTO je chore klamstvo:

  “Urobte experiment a na niekoľko slnečných dní skúste vybrať nejaké jedlo pre mačky a dať ho do izolovanej časti vo vašej záhrade, a potom sa vráťte a preskúmajte ho (nedovoľte, aby k tomu mali prístup zvieratá a neklaďte to ani na trávu, ani na zem). Uvidíte, ako sa hemží červami.”

  ano, stane sa to, lebo muchy nkladu vajicka do vsetkeho takeho a z nich sa vylihnu larvy much (červy)
  toto je naozaj klamny nedokaz toho ze potrave su cervy.. nechapem co za “debila” pardon, toto mohlo napisat ako “dokaz”.. Schvalne, kym k tomuto jedlu zamezite pristup muskam, mucham, nic sa nevylihne..

  😦
  mala som tyto stranky za profesionalne a solidne

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s