Cukrovka typu 2 – prekysľujúca strava o 56 percent zvyšuje jej riziko

diabetesV minulosti sme o kyslotvornej strave, o prekyslení tela a vplyvu na zdravie viackrát písali. Niektoré skupiny označili podobné informácie za nezmysly. Často sa stáva, že to, o čom píšeme, je označované za bludy, pričom sa to skôr či neskôr vedou potvrdí ako fakt. Podobne je to s prekyslením organizmu.

Výskum, na ktorom sa zúčastnilo 66 tisíc žien zistil, že vysoký príjem prekysľujúcej stravy, zvyšuje riziko cukrovky typu 2. Štúdia je prvou perspektívnou takéhoto veľkého rozsahu a bola publikovaná v známom diabetlogickom žurnále Diabetologia , ktorého vydávateľom je Európska asociácia výskumu cukrovky (European Association for the Study of DiabetesEASD). Vedená bola Dr Guyom Fagherazzim a Dr Françoise Clavel-Chapelonom z Centra pre výskum epidemiológie a zdravia populácie (Center for Research in Epidemiology and Population Health – INSERM) v Paríži.

Industriálna, moderná strava bohatá na živočíšne bielkoviny a iné prekysľujúce (pôv. acidogenic, acidogénne) potraviny majú schopnosť vyvolať prekyslenie tela, ak strava nie je vyvážená dostatočným množstvom ovocia a zeleniny. To môže spôsobiť metabolickú acidózu a metabolické komplikácie.

Čo je už dávno známe a dôležité z hľadiska regulácie hladiny cukru v krvi je, že zvýšená acidóza znižuje schopnosť inzulínu v nadviazaní sa na príslušné receptory inzulínu a takto môže znížiť alebo znemožniť jeho funkciu. Na základe týchto faktov sa výskumníci rozhodli analyzovať, či a do akej miery zvýšené prekyslenie spôsobené stravou zvyšuje riziko cukrovky.

Počas štúdie, ktorá trvala 14 rokov sa u 1372 žien vyskytla cukrovka typu 2. Štatistiky ukázali, že ženy s najväčšou hodnotou prekyslenia (tzv. PRAL score) sú vystavené až 56 percent vyššiemu riziku vzniku cukrovky oproti ženám s najnižšou hodnotou prekyslenia. V rizikovej skupine sa nachádzajú aj neobezné ženy prijímajúce prevážne prekysľujúcu stravu. Aj keď sa doposiaľ predpokladalo, že obezita je hlavným rizikovým faktorom vzniku cukrovky, táto štúdia zistila, že viac ako obezita, hlavnejším faktorom je strava sposobujúca acidózu.

Autor štúdie povedal, že “Strava bohatá na živočíšnu bielkovinu prispieva ku prekysľovaniu, zatiaľ čo väčšina ovocia a zeleniny vytvára alkalizujúce prekurzory, ktoré toxicitu neutralizujú. Naproti všeobecnej mienke, že niektoré ovocie môže byť prekysľujúce, väčšina z neho, napríklad broskyne, jablká, hrušky, banány, ale dokonca aj citróny a pomaranče znižujú prekyslenie tela po tom, ako sú metabolizozvané.”

Výskum uzavreli s tým, že: “Táto prvá veľká perpektívna štúdia dokázala, že prekysľujúca strava súvisí so vznikom cukrovky typu 2, nezávisle od iných faktorov jej vzniku”.

 


Guy Fagherazzi et al. Dietary acid load and risk of type 2 diabetes: the E3N-EPIC cohort study. Diabetologia, November 2013


 

Naspäť na hlavnú stránku

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 281 ďalším odberateľom

Comments

 1. 1
  AKO A ČÍM SI ZNÍŽIŤ HLADINU CUKRU A VYLIEČIŤ SA Z CUKROVKY

  Strava ako ,,liek,, , nie nie ako ,,jed,,.

  Jedla ktoré bežne konzumujeme sú zdravé a nezdravé.
  Niektoré jedla iba liečia a vôbec nič neškodia, niektoré jedla môžu zas škodiť, ale i liečiť a sú jedla, ktoré absolútne nič neliečia iba škodia, preto si vždy vyberáme jedla ktoré iba liečia,prípadne len málo nám škodia.
  Jedla ako je jedovatý rafinovaný cukor a všetky jeho výrobky dosahujú rekordnú škodlivosť prekyslením až 54% a pri tom rafinovaný cukor nič nelieči iba škodí.
  Ďalším bielym jedom je rafinovaná soľ nad zlato, ktorá má pre nás škodlivosť 44% a len 4% liečivý účinok, i keď je sodík pre naše telo nevyhnutný minerál, neprekračujme ním denné dávky, ktoré majú na svedomí viac chorôb. Himalajská soľ je menej škodlivá len 34% a lieči až 17% vďaka jej zastúpeniu mnohých stopových prvkov.
  Bravčový vyprážaný rezeň priemerne škodí svojou karcinogenitou 42% a len 5% lieči.
  Biela múka a jej všetky produkty nám poškodzujú zdravie známym prekyslením celého tela so škodlivosťou z vysokého množstva nebezpečného lepku – gluténu 29% a liečivým účinkom len mizivých 3,5%.
  Ak odčítame od škodlivosti 29% jeho liečivý účinok 3,5%,tak nám vyjde jej značná škodlivosť 25,5% čím ju predurčuje za nezdravé jedlo takmer bez biologickej-nutričnej hodnoty.
  Aby sme si udržali svoje zdravie a neničili si tak organy jeden po druhom a neprivádzali ich do chronického – rakovinového stravu, vyhýbajme sa strave, ktorá nič nelieči, alebo len málo, ktorá drsne poškodzuje naše zdravie.
  Preto si starostlivo vyberáme stravu ako liek, nie ako jed hlavne pri liečení chorôb.
  Pri cukrovke to platí oveľa viac ak nechceme, aby sa nám ešte viac zhoršovala.
  Pre tých čo s ňou už bojujú, je lepšie prejsť na,, organickú živú stravu,, , alebo aspoň čiastočne s prevahou viac rozmanitých zelenín i vňati najmä ich čerstvé šťavy a menej sladkého ovocia a začať škrtať z jedálnička všetky cukry aj fruktózu a nahradiť ich zdravým sladidlom ,,stevia,, a zrieknuť sa bielej múky a jej výrobkov, nahradiť ju celozrnými ako sú ,,proso,, quinoa,, amarant (láskavec),, špalda,, farro,, ovos,, a ,,kukurica,,. odbúrať zo stravy purinové jedla s následnou tvorbou kryštalickej kyseliny močovej, zbaviť sa mastných jedál, vyprážaných, pečených v trúbe či zohrievaných mikrovlnke a koreniť len neškodlivými koreninami hlavne bez nebezpečného glutamatu sodného E 621. Ťažké hovädzie a bravčové nahradiť darmi mora s vysokým obsahom omegy 3 a menej hydinou.
  V prekyslenom tele sa žiadna choroba nikdy nevylieči!
  Prekyslenie nevzniká len z cukrov, bielej múky ale i z iných škodlivých jedál, ale tiež aj z leňošenia – nič nerobenia ,, bez denného aktívneho pohybu,, pri čom sa organizmus dostatočne ,,neokysličí a tým sa práve značne prekysľuje,,.

  Niektorých ohrozuje dlhodobé vystavenie lektrosmogu z tiahnucich sa pasov zón zemského žiarenia najmä vodným spodným tokom, ktorý svojim
  negatívnym pôsobením takmer na všetko živé tiež prekysľuje organizmus a spôsobuje množstvo rôznych ochorení.
  2
  PRÍPRAVKY A DOPLNKY VYŽIVY NA ZNÍŽENIE HLADINY CUKRU A VYLIEČENIE SA Z CUKROVKY:

  1 ///// Pau ď Arco – lapacho znižuje hladinu cukru 93%, cukrovku lieči 95% – cukrovku 1 vylieči priemerne za 90 dní,cukrovku 2 za 45 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 sa berú denne 4 kapsuly 3x denne ½ hod pred jedlom 2+1+1 počas 90 dní. Na cukrovku 2 sa užívajú denne 3 kapsuly 1+1+1 45 dní. Glukomerom si overíme ako nám cukor v krví neustále klesá.

  2 ///// Kurkúma koreň – prášok znižuje hladinu cukru 93%, cukrovku lieči 96%, cukrovku 1 vylieči priemerne do 82 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 berieme denne 8 g prášku kurkumy cca počas 82 dní a rozdelíme si ho na 3x denne po 2,7g-2700 mg ½ hod pred jedlom. Na cukrovku 2 berieme 7 g prášku koreňa kurkumy 3x denne po 2,3 g rozmiešaním cca v 2 dl vody ½ hod pred jedlom a berieme ho počas 42 dní.

  3 ///// Kurkumín – znižuje hladinu cukru 92%, cukrovku lieči 94%, cukrovku 1 vylieči priemerne za 86 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 berieme kurkumín 6 kapsuly denne ½ hod pred jedlom 2+2+2 počas cca 86 dní. Na cukrovku 2 berieme kurkumín 5 kapsuly denne 2+2+1 ½ hod pred jedlom počas 44 dní a pri tom sledujeme ako nám klesá hladina cukru.

  4 ///// Moringu – znižuje hladinu cukru 95%, lieči cukrovku 94%, cukrovku 1 vylieči priemerne za 85 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 berieme moringu 5 tbl denne 2+2+1, ½ hod pred jedlom cca 85 dní. Na cukrovku 2 moringu berieme 4 tbl denne 2+1+1 ½ hod pred jedlom počas 42 dní a pri tom meriame ako nám klesá hladina cukru v krví.

  5 ///// Diaben – znižuje hladinu cukru 63% a lieči cukrovku 80%, cukrovku 1 vylieči priemerne za 90 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 Diaben berieme 3 kapsuly denne 1+1+1, 20 minút pred jedlom
  počas 90 dní. Na cukrovku 2 Diaben berieme 2 kapsuly denne 1+0+1, 20 minút pred jedlom 42 dní a pri tom si kontrolujeme ako nám klesá hladina cukru.

  6 ///// Vitamín C plus MSM prášok (metylsulfonylmetán) obe spolu znižujú hladinu cukru 99% a cukrovku liečia 99%, cukrovku 1 vyliečia priemerne do 60 dní, cukrovku 2 za 30 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 berieme C vitamín práškový 6 g denne spolu s MSM práškovým 2,5g denne. C vitamín rozdelíme na 3x denne po dva gramy 2g+2g+2g . MSM rozdelíme tiež na 3x denne po 800 mg, 0,8g+0,8g+0,8g. Na cukrovku 2 berieme C vitamín práškový 5g denne a rozdelíme si ho na 3x denne po 1,7g, 1,7g +1,7g +1,7g.
  MSM berieme na cukrovku 2 dva gramy denne a rozdelíme si ho na 0,7 g po 3x denne 0,7g+0,7g+0,7g. Obe brať spolu naraz 20 minút pred jedlom rozmiešame s 2-3 dl vody.a pri tom si denne overujeme hladinu cukru v krvi glukomerom.

  3
  7 ///// Huba Reihsi – znižuje hladinu cukru 85%, cukrovku lieči 98%, cukrovku 1 vylieči priemerne za 80 dní.
  Užívanie:Na cukrovku 1 berieme 4 kapsuly spolu s jedlom 3x denne 2+1+1, 80 dní. Na cukrovku 2 berieme 3 kapsuly 3x denne 1+1+1, 40 dni a pri tom sledujeme hladinu cukru v krvi.
  8 ///// Beta Karotén – čerstvá mrková šťava s inými šťavami znižuje hladinu cukru 95%, cukrovku lieči 89% a cukrovku vylieči do 85 dní.
  Betakarotén nie je vhodné brať syntetický v tbl, alebo živočíšneho pôvodu, predávkovanie z neho hrozí ďalšiemu poškodeniu zdravia.
  Najvhodnejšie je ho brať vo forme mrkvovej šťavy,špenátu,zeleru,hlávkového šalátu,zelenej fazuli a šťavy z ružičkovej kapusty.
  Užívanie: Mrkvová šťava do 300g,špenát 100g ,zeler 100g,hlavkový šalat100g,zelená fazuľa 100g,ružičková kapusta 100g a šťavy petržlenu 50g.
  Uvedené doma odšťavené šťavy si rozdelíme 3 krát denne.
  https://www.zdravinadlani.cz/zarici-zdravi/o-autorovi-norman-w-walker

  Ľudský organizmus ma úžasnú schopnosť regenerácie všetkých buniek celého tela. Aby sa to mohlo uskutočniť, musíme mu vytvoriť nato VHODNÉ PODMIENKY hlavne PROSTREDIE…

  Imunitný systém nikdy nenapadne nielen beta bunky, ako to niektorí tvrdia, ale i bunky všetkých organov tela a už vôbec nie žiadnym omylom a začne ich zabíjať.
  Imunitný systém bojuje proti všetkým napadnutým votrelcom karcinogénnym jedom, vírusom, baktériam, vajíčkám a larvám hlíst, plesniam, hubám, mykózam, rakovinovým bunkám a iným patogénom.
  Slabšia imunita tiež s votrelcami rovnako bojuje hoci len nižšou intenzitou, ale jednoducho to nezvládne, ale nikdy nenapadne bunky vlastného tela tým, že ich surovo zabíja, ale vždy ich chráni za každých okolnosti ako len najviac môže i pri jej oslabení.
  Oslabená imunita na boj proti patogénom potrebuje posilniť jej obrannú schopnosť na zničenie všetkých votrelcov a preto imunite musíme pomôcť niečím silnejším od nej vitamínmi, minerálmi, enzýmami, prírodnými čajmi, prípravkami, extraktmi každopádne len prírodou správnym pitným režimom a dennou fyzickou aktivitou a pod..
  Ak by tomu tak naozaj bolo, že ochranné a obranné bunky imunitného systému omylom napadajú bunky organov a surovo ich zabíjajú, tak by sa už nikdy nikomu nepodarilo zachrániť žiadne organy v tele, veď imunita sa aj tak ich rozhodla totálne ničiť a zničiť.
  Preto tá nezmyselná teória bez absolútnej logiky nenašla opodstatnenie v alternatívnej medicíne, pri čom teoretický i praktický dokázala, že tomu tak nie je tým, že jednoducho našla prírodný spôsob vyliečiť neliečiteľné organy, ktoré sa stali naraz už vyliečiteľné…

  4
  Imunitu dôkladne ničí strava ako jed, nesprávny pitný režim, niektoré požívatiny a neokysličený – prekyslený organizmus bez fyzických aktivít a chemické lieky.

  VÝŽIVOVÉ DOPLNKY PRI CUKROVKE – NUTNÉ, ktoré nesmú chýbať.
  • Chróm: 200–400 mcg denne
  • Vitamín C: 1000 mg 5-6 x denne (najlepšie s postupným uvoľňovaním)
  • Vitamín B- komplex FORTE 1 až tbl 2 denne podľa štádia choroby
  • Vitamín B3 (Niacín) 500 mg 3 x denne
  • Vitamín E: 900 IU denne (600 mg)
  * Vitamín D3: 50 mcg denne,(2000 IU)
  • Selén: 200 mcg denne
  • Magnézium (horčík): 300–500 mg denne
  • Mangán: 30 mg denne
  • Zinok 30 mg denne kvôli skvalitneniu odbúravaniu cukru z krvi inzulínom.
  • Vláknina

  UPOZORNENIE:
  Pri liečení cukrovky uvedenými prípravkami neberieme až do úplného vyliečenia cukrovky plné denné dávky ako sú v jednotlivých protokolov uvedené, ale ich postupne zredukujeme – upravíme – znížime o 1/3 až o 1/2 na nižšie podľa toho ako sa nám cukrovka bude zlepšovať resp hladina cukru sa bude znižovať, pri čom to sami na seba pobadáme zlepšením zdravia resp meraním hladiny cukru v krvi.
  Všetky uvedené prípravky sú určené pre osoby s hmotnosťou cca 70 kg. Pri nižšej hmotnosti je treba dávkovanie znížiť, pri vyššej hmotnosti dávky zvýšiť resp dávky prepočítať, aby boli v súlade s hmotnosťou.
  Kapsuly a tabletky prípravkov – extraktov zapijeme dostatočným množstvom čistej mäkkej vody 2-3 dl, pokiaľ prípravky neboli určené na užívanie spolu s jedlom.

  P o k i a ľ n i e s ú z n i č e n é, h o c i i n e f u n k č n é v š e t k y Beta bunky langerhansových ostrovčekov s endoktrinou funkciou produkovať do krvi inzulín, B bunky si uvedenou liečbou môžeme znovu sfunkčniť-zregenerovať, ktoré potom začnú produkovať inzulín znova tak dostanú glukózu pod svoju kontrolu i pri cukrovke typu 1
  Nie všetky liečebné protokoly označené 1 – 8 sú vhodné pre každého diabetika,môžeme si z nich jeden najvhodnejší podľa chuti a znášanlivosti pre seba vybrať.

  Všetky uvedené prípravky sú prírodné a nespôsobujú žiadne vedľajšie, nežiaduce účinky pokiaľ sa z nich nepredávkujeme. Na Slovensku aj inde sú dostupné a pri ich pravidelnom užívaní sa môžeme už po niekoľkých dňoch presvedčiť zlepšením zdravia a postupným znížením glukózy v krvi.
  Zato veľa nedáme a nič si tým nepokazíme a môžeme pri tom len získať obnovu svojho zdravia.

  UPOZORNENIE: Pokiaľ užívate inzulín, nikdy ho svojvoľne nevysadzujte, ale riaďte sa podľa pokynov svojho lekára. Všetci sa uzdravte.

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s