Vážite si svoje zdravie? Nepochybujte o vitamíne C!

klennerPočet ľudí, ktorí priamo na sebe pociťujú blahodárne účinky vitamínu C, každým dňom rastie. Emaily, v ktorých opisujete svoje skúsenosti z pred a po začatí pravidelného užívania vitamínu C, je radosť čítať. Na druhej strane je stále dostatok skeptikov, ktorí sa skôr orientujú na vyhľadávanie dôvodov, prečo vitamín C v adekvátnych dávkach neuživať. Nech sa oháňaju akýmikoľvek dôvodmi, každodenná realita je jednoznačná. Vitamín C v dostatočných dávkach má neoceniteľný úžitok pre všeobecné zdravie.

Z knihy Petra Tuhárskeho Vitamín C a megaskorbická liečba – zabudnutý poklad je vám možno známy Dr Klenner, ktorý vo svojej celoživotnej práci vytrvalo odporúčal každému človeku, zdravému či nezdravému, nespoliehať sa na minimálne denné odporúčané dávky, ktoré sú len prevenciou proti skorbutu. Nemajú však schopnosť vyrovnať chronický nedostatok vitamínu C spôsobený industriálnou stravou, ktorý je ešte navyše zhoršený každodenným stresom, enviromentálnym znečistením a infekčnými mikroorganizmami.

Odhliadajúc od vysokých, terapeutických dávok pri konkretných chorobách, Dr Klenner odporúčal preventívne, optimálne zdravie udržujúce dávky 10.000 až 15.000 mg/denne u dospelých a 1000 mg denne na každý rok veku dieťaťa, teda napríklad 4.000 mg u 4 ročných a 9.000 mg u 9 ročných detí, s maximálnou dávkou 10.000 mg u starších detí.

Denná preventívna dávka vitamínu C sa môže od človeka k človeku líšiť a to v závislosti na mnohých a nespočetných faktoroch. Dr Klenner však vo všeobecnosti každému odporúčal nájsť si vlastnú akurátnu dennu dávku – takú, ktorá zabezpečí relatívnu bezchorobnosť, alebo len minimálnu chorobnosť.

Je namieste pripomenúť, že ani pri omnoho vyšších dávkach vitamínu C, napríklad 50.000 mg denne, neboli doposiaľ zaznamenané žiadné zdraviu škodlivé negatívne vedľajšie účinky. Pravidelné užívanie vitamínu C má jednoznačne preventívny účinok a nastoľuje celoživotnú imunitu – niečo, čoho vakcíny a íné chemické lieky nie sú ani zďaleka schopné.

Toto krátke vyjadrenie je reakciou na časté emaily s otázkami, aké dlhodobé denné dávky vitamínu C odporúčame, ako dlho, či sú vôbec potrebné a najmä, či nespôsobujú obličkové kamene. Nuž teda, nespôsobujú. Jednak to bolo jasne a zreteľne potvrdené a jednak, ak by spôsobovali, pri dávkach, ktoré osobne užívam (a užíva celá rodina), by som tento článok písal s dvoma obrovskými kameňmi namiesto obličiek.

Teória o obličkových kameňoch je dobre známy a veľmi trápny trik blud, propagovaný farmaceutickými korporáciami a ortodoxnou medicínou, ktorá sa všemožne snaží o to, aby ľudia vysoké a adekvátne dávky vitamínu C neužívali.

Okrem toho, existuje mnoho informácií o tom, že nie vitamín C, ale najmä nesprávna industriálna strava a taktiež nedostatok vitamínu K spôsobujú kalcifikáty, keďže vitamín K (najmä K2) je zodpovedný za správnu distribúciu vápnika v tele.

Damián

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 281 ďalším odberateľom

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s