Ketogénna očista – liečba rakoviny kokosovým olejom

coconutoil(NaturalNews) Rastúce dôkazy hovoria o tom, že rakovina je metabolickým ochorením, charakteristickým bunkovou mitochondriálnou respiračnou (dýchacou) nedostatočnosťou. Rakovinové bunky sú schopné živiť sa najmä z fermenovanej (kvasenie) glukózy a aminokyselín. Ketogénna očista (diéta) je navrhovaná ako spôsob vyhladovania rakovinových buniek. Ideálnym zdrojom paliva počas ketogénnej očisty je extra-panenský za studena lisovaný kokosový olej (ideálne bio kvality, bez pesticídov), ktorý má tiež veľký potenciál podporovania imunity.

Slávny bunkový biológ Otto Warburg zistil, že rakovinové bunky majú pozmenenú metaboliku a nie sú schopné produkovať energiu normálnou bunkovou respiráciou (dýchaním). Namiesto toho čerpajú energiu z procesu nazývaným glykolýza, zavisiacého na cukre, výsledkom ktorého je to, že bunky produkujú vysoké hladiny kyseliny mliečnej.

 

Mitochondriálne poškodenie a genetická nestabilita

Mitochondrie môžu byť poškodené vystavením environmentálnym toxínom (vrátane vakcín, amálgámových plômb a antibiotík), vírusom, chroníckým zápalovým procesom, a inými vplyvmi. V takýchto prípadoch mitochondrie často strácajú schopnosť produkovať energiu pomocou bunkovej respirácie a dochádza k spomínanej glykolýze. Takéto bunky sú silne závislé na fermentovanej glukóze a aminokyselinách. Dôsledkom tohto procesu je genetická nestabilita a formovanie mutovaného DNA.

Zdravé bunky majú relatívne nízku intenzitu glykolýzy a čerpajú väčšinu energie z arerobného metabolizmu pyruvátu v mitochondriách. Štúdie preukázali, že rakovinové bunky schopnosť produkovať energiu týmto spôsobom aerobného metabolizmu strácajú a to aj v prípade, že v postihnutom prostredí je dostatok kyslíka. Takéto bunky sú závislé na intenzívnej glykolýze, odkiaľ čerpajú všetkú potrebnú energiu. Napríklad, rýchlo rastúce metastatické rakoviny môžu mať až dvesto krát intenzívnejšiu glykolýzu v porovnaní so zdravými bunkami.

 

Rakovinové bunky potrebujú cukor

To, že, rakovinové bunky čerpajú energiu z fermentovanej glukózy a aminokyselín, vzsvetlil na základe Warburgových teórií Dr. Thomas Seyfried. Na to, aby rakovinové bunky mohli využiť čo najviac cukru (glukózy), ovplyvňujú inzulínové receptory, čo im umožňuje prijať až desaťnásobok cukru. Na tomto fakte intenzývnej glykolýzy (intenzívny metabolizmus glukúzy) je založená diagnostická metóda PET.

Výsledkom metabolizmu mastných kyselín je produkcia ketónov, ktoré zdravé bunky využívajú, čo však rakovinové bunky využiť nevedia. Ketóny majú vynikajúce protizápalové vlastnosti a vedia zabrániť rakovinovým bunkám v ich výživovaní cukrom a inými výživovými látkami.

 

Ketóny výživujú zdravé bunky a vyhladovávajú rakovinové

Výskum Dr. Seyfrieda ukázal, že optimálna hladina cukru v krvi na to, aby sa rakovinové bunky vyhladovali je medzi 55-65 mg/dl a hladina ketónov medzi 3-7 mM. Toto je možné dosiahnúť pomocou pôstu a vyživovania zdravými tukmi, bez akéhokoľvek príjmu uhľohydrátov v dobe od troch do desiatich dní. Pri rakovine s metastázami je potrebná maximálna doba pôstu desiatich dní.

Kokosový olej obsahuje radu mastných kyselín s krátkym (SCFA) a stredne (MCFA) dlhým reťazcom, ktoré telo metabolizuje veľmi ľahko s cieľom výroby energie. Kokosový olej je tiež bohatý na imunitu podporujúcu kyselinu laurovú, ktorá je v tele premieňaná na monolaurín.

Monolaurín má silné antibiotické, antivirálne a protiplesňové vlastnosti, avšak nie je pre telo nijako nebezpečný keďže nespôsobuje nežiadúce účinky ako to zvyčajne býva u syntetických farmaceutických antibiotík, antivirotík a antimykotík. Toto je veľmi doležité najmä pre rakovinou postihnutých ľudí, u ktorých existuje takzvaná dysbióza (nerovnováha črevnej mikroflóry, ktorá okrem iného vyvoláva chronické telové zápaly), ktorú farmaceutické lieky len zhoršujú, čo v konečnom dôsledku chorobu postupne zhoršuje. Z toho dôvodu je pre takýchto pacientov kokosový olej pre svoje protirakovinové a antibiotické vlastnosti ideálnou voľbou.

 

Očista kokosovým olejom

Kokosový olej (ktorý musí byť panenský a bio kvality) sa odporúča užívať po dvoch polievkových lyžicách každé tri hodiny počas dňa (celkom 8 až 10 lyžíc denne). Je treba počítať s menšími či väčšími detoxikačnými účinkami, vrátane možného zvracania, nevoľnosti a hnačiek z uhynutých parazitov.

Odporúča sa piť 3 a pol až štyri litre čistej filtrovanej vody denne a užívať komplex antioxidantov. Je tiež potrebné očistiť črevá od uhynutých parazitov a pomôcť nastoliť optimálnu črevnú mikroflóru pomocou vysokopotentných a viackmeňových probiotík.

Autor: Dr. David Jockers

Coconut oil ketogenic cleanse for cancer

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 281 ďalším odberateľom

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s