Cysta v prsníku – skúsenosť s vyliečením

cystaV marci 2009 mi ako 25 ročnej zistili cystu v ľavom prsníku. Lekárka ma pre istotu poslala na vyšetrenie ultrazvukom, ale ubezpečila ma, že to nebude nič vážne, vraj to dnešné dievčatá majú bežne. (!)

Čo to bolo? Adematoidný fibróm, alebo kalcifikácia v rozmeroch 0,7mm. Bolo mi povedané, že je to maličké a nič sa s tým nedá robiť. Aj tak by to nikto nechcel operovať maximálne len monitorovať, ale ani na tom, ako často sa nevedeli lekári dohodnúť. Jeden mi povedal každých 6 mesiacov a druhý, že stačí raz za rok. Až by to časom vyrástlo cez 1,5 mm tak to vyoperujú.

Moment, to je jediný spôsob ako to liečiť? Je možné, že sa to časom alebo pod nejakým vplyvom môže samo rozpustiť. Stáva sa to, ale je to veľmi nepravdepodobné. To mi povedala lekárka.

Mám nádej, povedala som si. Musím prísť na to ako to rozpustiť, alebo aspoň nedovolím aby to rástlo, v žiadnom prípade nedovolím aby ma operovali. A nepripustím si, že tam niečo mám. Pozitívne myslenie – to je veľmi dôležité. Mala som šťastie, že už v tej dobe som vedela o iných, ako konvenčných spôsoboch liečby, tak prišlo na rad aby som to vyskúšala na vlastnej koži. Neviem ako by som zvládala predstavu, že mám niečo na prsníku a nič iné mi neostáva len čakať (spoliehať sa na lekárov), až to vyrastie do požadovaných rozmerov alebo nedajbože sa to zmení na niečo zhubné.

Bolo mi poradené zbaviť sa amalgámových zubných výplní a to čo najskôr. Mala som ich 12! Tak som ich začala postupne vymieňať od apríla do decembra 2009.

Medzitým som samozrejme používala tráviace enzýmy, silné probiotiká a drevené uhlie. Každé ráno som jedla za hrsť orechov a tiež aj mixované ľanové semienka deň vopred namočené vo vode. Začala som pociťovať veľké zmeny v mojom organizme, trávenie sa akoby zázrakom upravilo. Dávala som veľký pozor na to, čo jem, a pila som ovocné ale aj zeleninové šťavy.

Prešiel rok a šla som na ďalšiu prehliadku. Výsledky neboli podľa očakávania, čo som aj tušila lebo som si ešte cystu dokázala nahmatať. Dôležité však bolo, že sa to nezväčšilo. Veď, keď sa to tak vezme, tá cysta sa tam nevytvorila zo dňa na deň a aj na jej odbúranie potrebuje taký istý čas ako na jej vytvorenie.

Rozhodla som sa kontaktovať Damiána, ktorý mi poradil Lugol, vitamín C, B-50 complex, marhuľové jadierka a iné. V júli 2010 aj kvôli môjmu zhoršenému stavu pleti (akné) som sa rozhodla na prísnu výživovú liečbu komponentami, medzi ktorými boli Lugol, Psylium, Zinok, Vit. B-50, Enzýmy, Ľanový olej, Omega 369, Betain, Betasec, Alpha lipoic acid, Vit C, Draslík, silné probiotiká a zelena zmes. Úplne som vylúčila mäso, obmädzila konzumáciu výrobkov z bielej múky a urobila som mnohé iné zmeny, podľa konzultácii s Damiánom. Od septembra 2010 si cystu nedokážem nahmatať.

Teraz prešiel pol rok od kedy som na liečbe doplnkami. Niektoré som počas tejto doby vylúčila, alebo aj doplnila novými ako napr. Premtis, L-Glutamín, Primrose oil, Meď, Saw Palmento. Pijem hlavne destilovanú vodu. Stav pleti sa už konečne zlepšuje. Pomaly vyradzujem doplnky a chystám sa spraviť kúru s pomocou MMS. Uvidíme čo bude ďalej, samozrejme nevzdávam sa a pevne verím, že tú cystu už nemám, keďže si ju nedokážem nahmatať.

Chcem týmto odkázať všetkým ženám a dievčatám, nech sa neboja ak im bude v jeden nádherný deň, tak ako aj mne, diagnostikovaný fibróm (hrčka, cysta, nádor) na prsníku. Nie je to koniec sveta, ale je to výzva, že s telom treba niečo robiť, lebo nie je v poriadku. Netreba sa nečinne prizerať a čakať, až to narastie a “vyrežú to von” . To nie je liečba, to je len odstránenie príznakov. Bojujte a hľadajte, vždy je riešenie.

Ďakujem všetkým, ktorý mi pomohli, poradili či podporili v tomto mojom boji.

Zuzana S.

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 281 ďalším odberateľom

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s