Danka, 4 a pol roka: mandle, angíny a akútne nádchy

Email od mamy, 24. marca 2008

Dobrý deň pán Damián, Všimla som si Vaše príspevky na Zdravie.sk. Píšete zaujímavo. Verím, že mi budete vedieť poradiť. Teda nie mne, ale mojej 4 a pol ročnej dcérke Danke. Veľmi ma trápia jej opakované problémy, pre ktoré jej detská doktorka stále predpisuje antibiotiká. Pravda, antibiotiká ešte zaberajú, ale zdá sa mi, že problémy sa objavujú čoraz častejšie a s väčšou intenzitou. Spočiatku mala len nádchy a často tečúci nosík. Potom sa pridali bolesti hrdielka, ktoré sa teraz opakujú už takmer každé tri mesiace. Som zúfalá a aj detská doktorka už hovorí, že nevie čo s nami a že ak to takto pôjde ďalej, mandle budú musieť ísť von. Prosím Vás, Damián, čo máme robiť?

Daniela

tonsilitisEmail mame, 26. marca 2008

Zdravím Daniela. Predpokladám, akú asi má mala Danka stravu. Hojne kravského mlieka, krupice, pudingov, múčnikov z bielej múky, palacinky, buchty, biely chlieb, sladkosti, sladené nápoje a malinovky, sem-tam ovocie a zelenina a často zavárané, veľmi zriedkavo čistá voda.Asi vidíte, k čomu smerujem. Takto telo malej Danky fungovať nemôže a už teraz to vzdáva – imunita je podlomená, telo zahlienené, prekyslené, nevládze. Premeňte nejako to všetko, čo som uviedol, na

– aspoň 700 ml až 1 liter čistej vody denne

– úplne vylúčte kravské mlieko a nahraďte ho vodou, alebo ovseným mliekom, nikdy nie sójovým

– úplne vylúčte kupované sladkosti. S mierou ich pripravujte doma a používajte len nerafinované cukry, celozrnú, pohánkovú alebo iné zdravšie múky, len nie bielu!

– zabezpečte Danke dostatok čerstvého ovocia a zeleniny, ktoré bude surové a bude to hrýzť, nie piť z toho šťavy.

– dostatok iných plodov, ako orechoviny, semená a pod.

– dostatočný pohyb (kyslík) a pobyt na slnku (vitamín D)

– podávajte 3 gramy vitamínu C denne. Použite kvalitný vitamín C, s čo najmenej prísadami a bez sladidiel, hlavne bez aspartámu. Ak potrebujete poradiť ohľadom vit C, napíšte mi. 3 gramy NIE JE VEĽA. Ak sa stav do mesiaca aspoň trochu nezlepší, dávkovanie treba zvýšiť.

– do oboch nosných dierok kvapkajte 3 x denne roztok vody a sódy bikarbóny (koncentrácia podľa uváženia). Je vysoko zásaditá a neutralizuje prekyslenie dýchacích ciest.- Sódu bikarbónu treba aj kloktať, čo najčastejšie.

– odporúča sa urinoterapia – kvapkanie čerstvého moču do nosa a oboch uší a taktiež kloktanie, v kombinácii so sódou, striedavo. Urinoterapia je veľmi bezpečná a veľmi účinná.

– napíšte mi o mesiac, ako ste pokročili. Ak bude treba, odporúčim koloidné striebro a nejake výživové doplnky, ako probiotiká, B-komplex, enzýmy a protiplesňové doplnky. Ale hádam to nebude treba. Zatiaľ podávajte ten vitamín C, ten je základ.Veľa šťastia a skoré uzdravenie!

Damián

Dva emaily vynechané, nezverejnené

Email od mamy, 2. mája 2008

Ahoj Damián. Znovu sa musím pochváliť. Danka, aj keď to nie je 100-percentne ono, je úplne iná ako vtedy, keď som Ti prvýkrát písala. Problémy s neustálym soplením zmizli úplne. Pred týždňom prišla zo škôlky ukašlaná, a tak som jej znova hneď nasadila toľko vitamínu C, ako si písal v druhom emaili (500 mg každú ½ hodinu pozn. Damián) Dávala som jej až do jedenástej hodiny v noci.

Potom už nekašlala a ani nasledujúce ráno. Do škôlky radšej nešla. Ďalší deň bola úplne bez kašľu. Možno to pre Teba nie je výnimočné, ale pre nás je, lebo ona keď kašle, tak minimálne 3 dni a potrebuje detský bromexin. Ostatné dodržiavame, ako si kázal, vrátane kvapiek moču do nosíka a uší. Nechcem zarieknuť, ale dýcha sa jej dobre a zatiaľ nemá žiadny príznak angíny.

Vonku je ešte chladno, ale keď je niekedy trochu teplo, ideme na slnko. Mlieko nepije od vtedy, ako som Ti prvýkrát písala, aj keď spočiatku plakala, že chce kakauko L

Chcela by som asi pre istotu to koloidné striebro, lebo už som o ňom počula. Čo Ty na to?

Email mame, 3. mája 2008

Zdravím Daniela, Tvoj email ma veľmi potešil avšak neprekvapil. Danka má to, čo jej telo potrebuje, a preto sa jej celkový stav pomaly ale isto zlepšuje. Len tak ďalej. Koloidné striebro je vynikajúca vec, ale ak je Danke stále lepšie, nepotrebuje  ho. Ale ak silou-mocou chceš, môžeš jej ho kúpiť.S pozdravom

Damián

Množstvo emailov vynechaných

Email mame, 3. marca 2009

Ahoj Daniela,

Snažím sa pripraviť článok o bežných detských chorobách. Prosím, ak môžeš, zhodnoť celkový stav Danky po roku, odkedy si mi prvykrát napísala. Rád by som to vsunul do toho článku, hádam to pomôže iným rodičom. Neboj, Tvoje priezvisko nezverejním. Iba že by si chcela. J Posielam aj Tvoj prvý email, ak by si náhodou nepamätala, čo si písala. Ďakujem.

Email od mamy, 7. marca 2009

Ahoj Damián, Prepáč, že som dlho ticho, ale druhé babätko predsa dá zabrať a ešte k tomu starať sa o Danku… Ale som štastná. Danka sa má výborne, antibiotiká nemala hádam od času, kedy sme sa spoznali. Občas ju nádcha chce dostať, ale hravo to zvládneme bez akýchkoľvek hlúpostí a liekov. Je to úplne iné dieťa.

Doktorka nás tiež chváli a dokonca podobne lieči aj svoju 9-ročnú dcéru. Paradox, že? Vraj aj Tvoju stránku stále číta a stále čaká, až sa na nej objaví nový článok. Tak len píš, lebo veľa ľudí nevie, čo si počať, keď majú choré deti a je ich veru viac než dosť. Priezvisko určite nezverejňuj a ani email. Vôbec nemám čas, aby mi ľudia vypisovali.

Možno neskôr, keď malá Katka podrastie a budem mať viac času. Inak, očkovaná nebola a ani nebude a ani sa nepýtaj, ako sme to vyriešili, haha!Ďakujem za všetko, všetci Ťa ľúbime, všetko dobré!

Daniela  

 

A čo na záver? 

Nič. Ostatné je na vás. Sadnite si, porozmýšľajte a konajte! Vaše deti túžia po skutočnom, nefalšovanom zdraví.

Damián

Kampaň za pravdu v medicíne

Ďakujem dvojnásobnej mamičke Daniele za to, že bola odhodlaná pomôcť dcérke Danke, aj keď ju priateľky a rodina od niektorých vecí odhovárali, a za to, že súhlasila so zverejnením niektorých emailov.

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 281 ďalším odberateľom

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s