Skúsenosť pani Rút s liečbou rakoviny manžela 2

Tento článok je pokračovaním článku Skúsenosť pani Rút s liečbou rakoviny manžela

Milí Damián,  

V tomto mojom ďalšom príspevku by som rada čitateľom priblížila pokračovanie manželovho príbehu v boji s jeho nepríjemnou chorobou.  

Takže, v stravovaní podľa Vášho návodu sme už navodili trvalý stav, manžel bol v auguste na kontrolnej gastroskopii a pán doktor povedal presne tieto slová: “Máte krásne vyhojený žalúdok”.

Môžem Vám povedať, vyskakovala  som od radosti meter päťdesiat. Manžel od novembra 2007 schudol 8 kg, ale aj my ostatní sme schudli tiež, syn 12 kg a ja 11 kg. A to vďaka  stravovaniu. Chvála Bohu, tento rok je bohatý na ovocie a zeleninu, takže my máme raj na zemi.

Manžel stále užíva Inocell a to dve tabletky ráno, pol hodinu pred jedlom. Inocell striedame s Flavínom Cyto, oboje berie dve tabletky denne, pije špeciálne bylinkové čaje, ktoré objednávam od bylinkára z východného Slovenska. Dokopy pije 3 rôzne druhy týchto čajov, každých 7 dní mu ich mením.

Ak by niekto chcel, rada poskytnem adresu.

No a čo je veľmi dôležité, všetci jeme vitamín B17. Máme marhuľových jadier na mračná, ale nie len tých, aj čerešňových, slivkových a more jadier z jabĺk a hrušiek.

Viete, starí ľudia hovorievali, že dobrá gazdiná za husacím pierkom aj plot preskočí, tak ja som za jadierkami aj smetné koše vymetala. “Dobrá som ja gazdiná, že?” Ozaj zabudla som napísať, že manžel má ísť na kontrolu až o rok.  

Neviem, či som Vám písala, že moja kamarátka má rakovinu hrubého čreva. Onedlho ju budú operovať. Rok brala chemoterapiu. Dala som jej celý ten článok o stravovaní od Vás už v januári, ale nejako tomu neverila a robila asi málo, aby to zvrátila k lepšiemu aj týmto spôsobom.

Pred troma týždňami som bola u nej a spýtala sa ma, ako to bolo s mojím manželom. Tak som jej to podrobne opísala, že ja som nečakala na konečný verdikt lekárov, ale okamžite som hľadala spôsob ako tomu aspoň trošku zabrániť. 

Nemohla uveriť, že manžel jedol dva týždne len grepy a jadrá z nich. Taktiež jej nešlo do hlavy, ako môžeme byť bez kyslých mliečnych polievok, vyprážaného mäsa, klobás, salám, syrov, sladkostí, cukru a pod.

Povedala mi „TO SA NEDÁ!“.

Tak som ju pozvala potom, keď ju zoperujú, na návštevu na celý deň aby videla, že „sa to DÁÁÁÁ!“. Len treba chcieť, chcieť, chcieť a chcieť. Povedala mi, že ona tomu neverí, lebo keby to bolo tak, že rakovine sa dá zabrániť len stravou, tak “BY TO PREDSA POVEDALI“ aj chorým ľuďom. 

No a v tom je práve celý kameň úrazu.

Pred viac ako mesiacom som v noci nemohla spať (lebo som mala predsvadobnú horúčku), tak som žehlila a počúvala rádio. Bola tam relácia o knihe, ktorá mala v tých dňoch vyjsť na trh.

Tá kniha hovorí o metabolizme ľudského organizmu, o stravovaní a pod. Bola to zaujímavá debata a do tejto debaty sa mohli zapojiť aj poslucháči, no a padla tam jedna dobrá otázka, že či sa na našich lekárskych fakultách vyučuje predmet o spôsobe liečby rôznych chorôb úpravou stravy.

Odpoveď bola “žiaľ nie!”.

Ale dobrou správou je, že sa na tom pracuje! AKO DLHO SA BUDE NA TOM PRACOVAŤ?!?!?! Pýtam sa ja. 

Chvála Bohu, že existuje Vaša stránka, každý kto aspoň trochu vie čítať a má zdravý sedliacky rozum, tak tomu musí porozumieť!!!! Veď ani ja nie som doktor, nemám ani vysokú školu, ale čítať viem a je to napísané tak zrozumiteľne, že to sa nedá nepochopiť!!!!  

No ale zase som sa vykecala. Chodím pravidelne na Vašu stránku, čítam a kopírujem a potom posielam všetkým mojím kamošom a kamoškám. 

Prajem Vám veľa síl, zdravia a hlavne VYTRVALOSTI, v tejto doslova priekopníckej robote. Držím palce!!! 

S úctou,
Rút

Uveďte prosím pozorne svoj email a kliknite "Odoslať"

Pridajte sa k 7 281 ďalším odberateľom

Vaše príspevky

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s